RADIO7

#добреналаштоване

Нова Зеландія – 11-та країна, яка підписала космічну угоду з NASA

Нова Зеландія – 11-та країна, яка підписала космічну угоду з NASA

Нова Зеландія оголосила у вівторок, що вона стала останньою країною, що підписала космічну угоду з NASA, як раз тоді, коли космічна промисловість Нової Зеландії починає набирати обертів. Нова Зеландія стала одинадцятою країною, що підписала Accords Artemis, проект космічного співробітництва та підтримку планів космічного агентства США по поверненню людей на Місяць до 2024 року і запуску історичної місії людини на Марс.

Міністр закордонних справ Наная Махута заявила, що Нова Зеландія – одна з небагатьох країн, здатних запускати ракети в космос. «Нова Зеландія прихильна забезпеченню того, щоб наступний етап дослідження космосу проводився безпечним, стійким і прозорим чином і відповідно до міжнародного права», – сказала Махута.

NASA Artemis

Каліфорнійська компанія Rocket Lab, що спеціалізується на виведенні малих супутників на орбіту, увійшла в історію Нової Зеландії чотири роки тому, запустивши випробувальну ракету в космос з віддаленого півострова Махіа. Комерційні запуски почалися у 2018 році. Засновник Rocket Lab Пітер Бек, новозеландець, сказав, що підписання Угоди стало свідченням зростаючої ролі країни в космічній галузі та відкрило двері для співпраці і можливостей виконання місій з NASA.

Незабаром може з’явитися і другий космодром Нової Зеландії. У вівторок уряд оголосив про співпрацю з корінними народами маорі для покупки землі в районі Кентербері для створення космодрому. За оцінками, космічна промисловість Нової Зеландії оцінюється в $1,2 млрд, а виробництво космічної продукції приносить близько $181 млн на рік. Адміністратор NASA Білл Нельсон сказав в заяві, що Нова Зеландія була однією з семи країн, які допомогли визначити принципи в Угоді, і він був радий, що вони підписалися.

NASA Artemis

«Космічний простір стає переповненим, – сказав Кевін Коверт, виконуючий обов’язки посла США в Новій Зеландії. «У міру того, як все більше країн встановлюють свою присутність в космічному просторі за допомогою дослідних станцій, супутників або навіть запусків ракет, ці угоди забезпечують набір принципів для створення безпечного і прозорого середовища, яке надихає на дослідження, науку і комерційну діяльність».

Угоди підписали також США, Австралія, Великобританія, Канада, Італія, Японія, Люксембург, Південна Корея, Об’єднані Арабські Емірати і Україна. Бразилія також заявила про свої плани приєднатися.

Джерело.

Leave a Reply