RADIO7

#добреналаштоване

Народна артистка Ада Роговцева про життя, мистецтво та волю України

Народна артистка Ада Роговцева про життя, мистецтво та волю України

Словами своєї героїні: «Я останнім часом наче цар Соломон – сприймаю неприємності із вражаючою мудрістю. Я ж думала, що все буде не так, але хай буде так».

Легенда театру і кіно, Народна артистка, людина, яка входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України Ада Роговцева приїхала до Ужгорода зі своєю новою виставою «Соломон у спідниці». Режисером спектаклю є її донька Катерина Степанкова. Аді Миколаївні 81 рік, а у її очах світиться любов – до людей, світу, до життя.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

Те, що нам здається, про що мріється, іноді стається по-інакшому. І сприймати дійсність такою, як вона є, руки не опускати, продовжувати свою роботу по життю, це, на мою думку, — головний напрямок, який має бути у людини. Я прожила життя і дуже багато працювала. У мене до сих пір немає вихідних, я не знаю що це таке «не працювати». Треба намагатися зробити своїм дітям якийсь підмурівок. А от ці надлишки не приносять щастя людини. Але треба, аби людина жила гідно, мала гідні умови: нагодувати дитину, вивчити її, вдягти як треба, аби вона мала необхідні для сучасності речі. Аби усе це у кожної людини було.

У репертуарі Ади Роговцевої понад 50 ролей у класичних п’єсах та ще ж стільки у фільмах. Актриса багато років працювала у Росії, втім уже багато часу не просто не їздить туди, але і запевняє: потрібно передусім розвивати Україну. Дбати про зміни, які починаються із кожної окремої людини. Яка має зробити свій вибір.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

Я в Україні почуваюся вдома. Моя душа живе в Україні. Так сталося, що я довгий час працювала у Росії. Був випадок, коли я зупинила зйомку. Ми сиділи із московськими артистами, і один сказав, вказуючи на мене: «Так она же наша». Я сказала: стоп! Чого це я ваша? Ні! Я українка, живу в Україні! Потім вони вибачалися. Ще один кричущий випадок був, коли одна народна артистка, після здобуття нами незалежності, спитала: «Як там ваша незальожность?». Я тоді теж усе зупинила і вимагала вибачень. Таке треба зупиняти на корню. Тим більше, коли ми на своїй землі. Ми тут були завжди. Це вони до нас прийшли, а тепер ще і частину країни відібрали. Так бути немає. Вона прекрасна. Країна прекрасна. Закарпаття – це такі перлини. Ще коли повіяло весною на стрітення! А ти кажеш погано жити!

Ада Роговцева — професор Національного університету культури, Герой України, вона — лауреат численних премій, володар багатьох звань, орденів і нагород. Втім не залишається й осторонь змін у нашій державі, зазначаючи: реформи тривають і варто їх підтримувати.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

Таке зовсім зле критиканство іде не на користь. Нема у світі жодної реформи, я ка б не проходила болісно. Це складний процес. Я так бачу – зі свого жіночого, артистичного боку – все у нас у країні рухається правильно. Цьому треба давати шанс. Я чую: «усе треба зупинити, змінити!». Думаю, ми почнемо тоді не просто з нуля, а з мінуса. Чи є у нас на це кошти, ресурси, сили? Питання. Нам треба вистояти в тому, що є. Відчуваю поступ. Звичайно, найважливіше – це витягнути людей зі злиднів.

Під час російсько-української війни активно допомагає воїнам, виступала з концертами перед бійцями АТО, організовує збори коштів на шпиталі для українських військових. Виступає за звільнення усіх полонених Росією українців. На Схід України їздить регулярно і запевняє: це зовсім не страшно.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

Там моє життя, мене туди тягне. Навіть дуже. Будемо мати зустріч із хлопчиком, який тримав наді мною бронежилет, коли ми там виступали. Ми виступали у такій зоні, коли Ляля Руснак каже: «Давайте я вам заспіваю», а хлопці: «Тільки тихенько, бо там же сепари». От так. І це зовсім не страшно. А знаєш чому? Тому що я приїжджаю туди на день, на кілька годин, а вони там стоять. У льосі живуть півроку, облаштовують побут, ліжечка, грубочки. Я питаю їх: «Ну чому це так усе? За що?» і хлопець, років 18, без паузи, каже мені: «За Україну». У них немає сумнівів, це ми тут сваримося, а вони там точно знають, за що стоять.

Ада Миколаївна зіграла чимало визначних ролей у театрі і кіно, її внесок в українську культуру величезний. А зараз зазначає: мистецьке життя також змінилося на краще. Втім, так само є ще над чим працювати.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

З мистецького боку життя в Україні змінилося дуже. Якщо раніше ми мусіли збирати петиції і підписи, аби перейти на українську мову. Уявляєте? Підписи, аби грати українською! Виборювати це право. Зміни треба починати із дитячого садочка. Там уже є українська мова. Потім у школі, а згодом у виші. От раніше казали: викладачів нема, книг нема, нічого нема. А зараз усе є! І одразу бачимо зліт української літератури – неймовірний. Нас знають у світі, те саме і з музикою. Навіть ці зміни у театрі: раніше не йшли на українську виставу. А тепер ми перейшли на рідну мову – і це велика насолода, це дуже правильно!

На подальше творче життя та активну діяльність Аду Роговцеву надихає любов до усього, що є навколо.

Ада РОГОВЦЕВА

актриса, Народна артистка України

Любов. Любов не тільки до чоловіка, до мужчини, а до кожного прояву і поруху нашого життя – найбільшого дару від Бога. Воно  навіть якщо дуже довге, як моє, воно всеодно дуже коротке. І кожен день – це подарунок, це свято. Навіть якщо трапляється якась біда (а вона неминуче трапляється з кожним), — її теж треба сприймати. Це теж від Бога, від Долі. Треба зібратися і приймати удари гідно, мужньо і, як не дивно, зацікавлено.

Натхненна та щира, сильна та вільна. Такою є Ада Миколаївна. Для цілого покоління українців вона – приклад для наслідування.

 

Відео з YouTube Notamira і Радіо Свобода

Leave a Reply