“Нафтогаз” суттєво знизив ціну на газ для населення

НАК “Нафтогаз України” розрахувала нову ціну природного газу для потреб населення та інших споживачів за ПСО, що діятиме в червні. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як зазначили у прес-службі, відповідно до постанови Кабінету міністрів України №485 від 5 червня 2019 року ціна складе 5553,89 грн за 1 тис. куб. м (без урахування ПДВ, вартості доставки та націнки постачальника).

Таким чином, в червні ціна газу, за якою Нафтогаз продає його газзбутам та постачає споживачам за ПСО, зменшиться на 11,8%, або на 745,11 грн, порівняно з ціною, яка була затверджена раніше.

Кінцева ціна в різних областях залежить від тарифу на розподіл газу, встановленого НКРЕКП для відповідного обл- чи міськгазу.

В “Нафтогазі” нагадали, що постанова уряду №485 передбачає, що “Нафтогаз” для визначення ціни газу за ПСО аналізує чотири показники – ціну для комерційних споживачів за минулий місяць, дані МЕРТ щодо середньої митної вартості газу за минулий місяць, середньозважену ціну на Українській енергетичній біржі, та ціну за урядовою постановою №867 від 19 жовтня 2018 року – компанія обирає з них найнижчу.

“Найменшою виявилася ціна на Українській енергетичній біржі – вона й визначила ціну на червень”, – йдеться в повідомленні.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr/news/naftogaz-sushchestvenno-snizil-tsenu-gaz-1560510147.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *