RADIO7

#добреналаштоване

НА ЗАКАРПАТТІ ВИХОДИТИМЕ «ВІСНИК УГОРСЬКОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТТЯ»  

НА ЗАКАРПАТТІ ВИХОДИТИМЕ «ВІСНИК УГОРСЬКОЇ МЕНШИНИ ЗАКАРПАТТЯ»  

В Ужгородському прес-клубі відбулася презентація нового видання «Вісник угорської меншини Закарпаття», який почав виходити угорською мовою у Виноградові.

 Презентував видання головний редактор Борис Вашкеба, юрист з багаторічним стажем, керівник Третейського суду у м. Виноградів. Він розповів, чому вирішив видавати спеціалізований вісник і на якого читача розраховане видання.

«Цей проект є наслідком доволі довготривалої попередньої роботи, привела нас  до того, щоб творити цей журнал. Я за спеціальністю юрист, маю угорське коріння, володію угорською мовою. У ході моєї роботи доводилося багато разів працювати з угорцями: і закарпатськими, і закордонними. Надавав консультації і фізичним особам, і підприємствам. Під час представництва у судах, під час написання заяв у судах часто виявлялося, що люди не володіють українською мовою, відповідно не розуміють законодавства, необхідних речей, – розповів Барис Вашкеба. –  Тоді виникла ідея створити бюро з надання з правової допомоги для угорськомовного населення. Але як допомагати, якщо люди знайомі з текстами законів. Тому вирішили викласти для населення українське законодавство угорською і створили «Вісник угорської меншини Закарпаття». Вже вийшов перший номер».

За словами головного редактора, надалі у Віснику  друкуватимуть статті з Конституції України, різні законодавці документи, приклади із судової практики тощо. Крім законодавства будуть висвітлюватися проблеми угорської громади на Закарпатті.

«Плануємо співпрацювати з Товариством угорської культури Закарпаття, іншими організаціями, – каже Борис Вашкеба. – Вісник ми видаємо на засадах толерантності, взаємоповаги і дотримання чинного законодавства».

Головний редактор наголосив, що редакція аполітична, а видання фінансується за рахунок власних прибутків з юридичної практики. Видання готуватимуть 1 раз на місяць, виходить Вісник у Виноградові.

 

Leave a Reply