RADIO7

#добреналаштоване

На Закарпатті розпочався новий етап дослідження безпідставно обвинувачених  у виникненні Covid-19 кажанів

На Закарпатті розпочався новий етап дослідження безпідставно обвинувачених  у виникненні Covid-19 кажанів

У рамках проекту BAT4MAN «Підвищення екологічної обізнаності місцевого населення шляхом спільного збереження кажанів в прикордонних районах Угорщини, Словаччини, Румунії та України» експедиція дослідників та активістів Інституту еколого-релігійних студій і Інституту екології Карпат відправились на чергове дослідження біорізноманіття церковних веж храмів Хустщини.

“На сьогодні хоч і відомо, що в області офіційно нараховується 23 види кажанів, але про їхні місця існування та інші особливості життя в деталях знаємо далеко не все, адже дослідженню цієї тематики приділяється недостатньо уваги”, – розповідає  керівник Інституту еколого-релігійних студій Олександр Бокотей

 

Одним із завдань експертів проекту є розвінчання міфів і упереджень серед місцевого населення, що саме кажани стали першопричиною виникнення та поширення пандемії коронавірусу. Цей міф є небезпечним, кажуть в ІЕРС, адже в багатьох громадах після початку епідемії Covid-19 почали упереджено ставитися до цих надзвичайно корисних тварин аж до їх винищення. Такі дії стають вироком для екосистем, де саме кажани є важливою і невід’ємною ланкою, яка сприяє регуляції шкідників сільського і лісового господарства.   Один кажан може з’їсти від 500 до 3000, часто шкідливих комах за вечір і за кордоном застосовують багато методик по привабленню цих рукокрилих до біоценозів.

В рамках проекту проведено ряд круглих столів, тренінгів, воркшопів, прес-конференцій, інших заходів з метою популяризації акцій по збереженню кажанів. Особливо слід відзначити, видану в рамках проекту, екологічну казку “Кажанчики”, яка стала надвичайно популярною серед малечі. Експерти виготовили, разом з молоддю, і встановили на вежах храмів близько сотні бет-боксів (будиночків для кажанів), допомогли громадам очистити від гуано 10 горищ церков, почепили попереджувальні і інформаційні таблиці. До прикладу тільки на римо-католицькому храмі с.Оноківці за 10 років назбиралося 1,5 тонни гуано (посліду кажанів). Тільки уявіть скільки комах та шкідників знищили ці рукокрилі. Понад 150 кілограмів на рік! Адже в наших широтах кажани харчуються переважно тільки комахами”, – розповів учасник експедиції, член комісії з екології Мукачівської єпархії Михайло Біланич.

Учасники проекту звертаються до представників різних релігійних громад сприяти проведенню досліджень і всебічного захисту оцих неймовірно корисних створінь, а волонтерів і всіх людей доброї волі долучатися до заходів проекту, попередньо зконтактувавшись з організаторами через веб-ресурси:  iers.org.ua

 

Інформаційна служба ІЕРС

Leave a Reply