RADIO7

#добреналаштоване

На Ужгородщині продовжуються масштабні навчання військових

На Ужгородщині продовжуються масштабні навчання військових

Стрільба, тактика та контрснайперська боротьба – за стандартами НАТО! На полігоні у селі Оріховиця, що на Ужгородщині, – масштабні навчання за участі бритнських військових. Бійці 128-ї гірсько-штурмової бригади тиждень опановували теорію, зараз – перейшли до практики.Тактичні навчання.

Група з 8-ми військових прикриваючи одне одного, рухається до блок-посту противника. Там – уявний кулеметник, якого потрібно знешкодити. Головне завдання – дібратися до цілі з мінімальними втратами, тому частина групи працює над прикриттям, інша – іде у наступ. Як обманний маневр, використовують димову завісу. Усе відбувається, у режимі реального часу і під наглядом британських інструкторів. Після виконання завдання – команда отримує оцінку.

Поки кілька груп по черзі проходять це завдання, інші – за кілька кілометрів звідси – стріляють по мішеням. Тут вони не лише відточують навички із влучності, а й вчяться самі бути інструкторами. Для цього діляться на команди по двоє.

Майже всі військові, які сьогодні проходять підготовку, служили в АТО, більшість з них – від самого початку війни. Кажуть: свого бойового досвіду багато, та нові знання – зайвими не бувають. Крім того, в іноземних колег цікаві підходи до навчання, зокрема використання мотивації.

Зазвичай такі навчання тривають 7 тижнів, проте на Закарпатті програма дещо стиснута. Фактично нашим бійцям потрібно освоїти все за 21 день. Попри це, рівень підготовки – високий, кажуть британці. Зараз на полігоні одночасно працює 40 інструкторів.

Програма «Орбітал», за якою до 9-го липня навчатимуться наші військові, дає базові знання стандартів НАТО. В Україні, навчання започатковані урядом Великої Британії проводять з 2015-го року. Для Закарпаття це – вперше. Керівництво 128-ї бригади пояснює: взявши, 5 років тому, курс у напрямку Європи і НАТО – взяли і зобов’язання відповідати їхнім стандартам, аби з легкістю брати участь у міжнародних операціях.

Навчання завершаться за два тижні. У результаті – кожен військовий, який успішно пройде курс, отримає сертифікат міжнародного стандарту. Загалом, у навчаннях бере участь 6 сотень військовослужбовців.

Leave a Reply