У цифровому мовленні стандарту DVB-T2, на який нещодавно перейшла Україна, на території Берегівського та Виноградівського районів Закарпатської області відсутні передачі всіх 30 українських телеканалів Про це в інтерв’ю з Олександром Герешком повідомив керівник телеканалу “21 Ужгород” (“21 Ungvár”) Золтан Кулін. З його слів, по всій території України працює монопольний провайдер такого мовлення – компанія “Зеонбуд”. Невідомо з яких причин при розбудові своєї мережі в Закарпатті вона не передбачила встановлення телевізійних веж у Берегівському та Виноградівському районах. Тому наразі тут неможливо подивитися передачі всіх 30 українських телеканалів. Іншими словами, райони компактного проживання угорців абсолютно не покриті українським телемовленням. Золтан Кулін запитує – як угорцям вчити українську мову, якщо вони вже довгий час, з моменту припинення аналогового мовлення, живуть в іноземному інформаційному просторі? Пан Золтан звернувся з відповідним листом до регулятора – Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Тепер готується лист голові уряду Володимиру Гройсману. Закарпатці просять встановити додаткові телевізійні вежі і дати доступ районам до українського телебачення.
Leave a Reply