RADIO7

#добреналаштоване

На Свалявщині селяни виступили проти будівництва вітрових електростанцій

На Свалявщині селяни виступили проти будівництва вітрових електростанцій

У свалявському селі Березники відбулись громадські слухання щодо будівництва вітряків на Боржавських полонинах. Місцеві обурені, кажуть, про слухання, які в селі проводили два роки тому, більшість людей навіть не чула  , а саме тоді і було прийнято рішення підтримати проект будівництва вітроелекстростанцій на Боржавських полонинах, за який проголосували лише 24 людини.

Хоч питання зведення вітрових електростанцій на Боржавських полонинанх в межах Березниівської сільської ради в селі піднімають вже не вперше, багато хто з місцевих каже, про таке вперше чують. А дізнались, що будівницитво вже повинно ось-ось розпочатись, лише тиждень тому.  Для багатьох стало новиною, що у червні 2017 вже були проведені громадські слухання, на яких проект, запропонований забудовниками, підтримали аж 24 людини. Це і викликало найбільше обурення тутешніх.

Люди кажуть, тоді підтримали проект сільські депутати. А землю дозволили здати в оренду під будівництво вітряків, не погодивши це з громадою.

Місцеві кажуть, лише під час слухань, що відбулись в селі вже 30 січня 2019-го року, вони вперше ознайомились з реальним масштабами будівництва та потенційним впливом будівництва і експлуатації ВЕС на довкілля, зокрема грунти та і водні ресурси. Від незалежних експертів дізнались про низьку якість звіту про вплив на довкілля і недостатність у ньому даних для формулювання висновку.

Найбільше турбує людей вплив будівництва на дикоростучі яфини, з яких фактично і живе більшість місцевих. Непокоїть жителів села і питання забруднення води. Адже гірські потічки наповнюють криниці жителів усіх прилегих сіл.

Тож жителі села вирішили звернутись до голови Закарпатської ОДА з проханням визнати результати громадських слухань щодо обговорення Детального плану території за межами сіл Березники, Дусино, Неліпино,та Тибава Свалявсього району з метою оформлення земельних ділянок для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель та споруд об`єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій (для розміщення вітрової електростанції з необіхдною інфраструктурою) 7 червня 2017 року такими, що не можуть бути взяті до уваги у зв’язку з відсутністю належного інформування громадськості, у результаті чого вони не відображають волевиявлення більшої частини жителів с. Березники. Також просять ініціювати скасування договорів оренди земельних ділянок та рішень про зміну цільового призначення земельних ділянок, виділених під будівництво вітрових електростанцій

Вже у вівторок в селі відбудеться позачергове сесійне засідання сільської ради, на якому планують скасувати попереднє, на думку місцевих – незаконне рішення, прийняте у 2017-му році, та вирішити, як далі будуть відстоювати свої полонини.

http://m-studio.net.ua/burhlyvi-obgovorennya/

Makhanets Alex

    Leave a Reply