RADIO7

#добреналаштоване

На підтримку армії та гуманітарну допомогу зібрано близько 12 млрд грн

На підтримку армії та гуманітарну допомогу зібрано близько 12 млрд грн

На спецрахунках Національного банку для допомоги Збройним силам України та на гуманітарну допомогу переселенцям зібрано близько 12 млрд грн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє НБУ.

Станом на 15 березня 2022 року, на спецрахунок, який Національний банк відкрив для підтримки Збройних Сил України, загалом було перераховано майже 11,75 млрд грн в еквіваленті.

Кошти надходили як від громадян та підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Польщі, Швеції, Фінляндії, Китаю, Франції, Канади, Австралії та ще багатьох країн світу).

Зокрема майже 3,4 млрд грн у еквіваленті надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари).

Станом на 15 березня 2022 року, на рахунок Міністерства соціальної політики, який Національний банк відкрив для гуманітарних цілей, загалом було перераховано 260,75 млн грн в еквіваленті.

Зокрема понад 128 млн грн у еквіваленті надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти).

Як повідомлялося, 24 лютого, одразу після початку російської агресії проти України, Національний банк відкрив спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних сил. Рахунок – мультивалютний, відкритий як для переказу коштів від міжнародних партнерів та донорів – в іноземній валюті (долари США, євро, британські фунти), так і від українського бізнесу та громадян – у національній валюті.

Також Національний банк відкрив Мінсоцполітики мультивалютний рахунок для допомоги українцям, які постраждали від воєнних дій. Міністерство соціальної політики використовуватиме кошти, що надходять на цей рахунок, для підтримки громадян України, котрі найбільше страждають від війни.

З 24 лютого в Україні триває війна з російськими загарбниками.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply