RADIO7

#добреналаштоване

На Київській набережній в Ужгороді з’являться нові дерева

На Київській набережній в Ужгороді з’являться нові дерева

В Ужгороді завершилася перша публічна консультація. Стосувалася вона озеленення міста, а саме висадки нових дерев на Київській набережній. Шляхом електронного голосування ужгородці обирали між шістьма видами дерев.

Микола ЯЦКОВ, регіональний координатор Інституту «Республіка»

Ясен вузьколистий отримав підтримку – 27 голосів, Клен гостролистий – 196, Павловнія повстиста – 146, Липа срібляста – 115 голосів, Дуб звичайний – 96, Гінго Білоба – 169. Всього проголосувало 749 осіб, З них 39 відповідей було отримано завдяки смс-повідомленням та 710 – через онлайн-систему.

Попри те, що спочатку лідирували екзоти, найбільшу прихильність серед ужгородців отримав Клен гостролистий. За словами ботаніків – це закономірно.

Інна БЕСЕГАНИЧ, ботанік

Це дерево місцеве і пристосоване до умов. Це дерево велике, з потужною кореневою системою. Воно швидко росте. Посухостійке, морозостійке. І саме головне, що сучасні сорти пропонують цілу палітру кольорів і форм, які можна сформувати на цій набережній в дуже такий цікавий спектр. Крім того, позитивом у сучасних умовах, хоча і вражається, але не так інтенсивно, різними шкідниками. І позитивом є те, що він гарно піддається формуванню, обрізці, особливо – в молодому віці, що теж дасть можливість формувати його форму.

Найближчим часом ботаніки подадуть рекомендацію про висадку Клена на Київській набережній. Ужгородська міська рада повинна прийняти відповідне рішення і виділити кошти на закупівлю саджанців. Конкретні терміни виконання поки не називають.

Leave a Reply