RADIO7

#добреналаштоване

На 11 сесії Закарпатської облради ухвалено низку знакових рішень

На 11 сесії Закарпатської облради ухвалено низку знакових рішень

7 червня під головуванням очільника облради Михайла Рівіса відбулося пленарне засідання 11 сесії. Найперше головуючий за традицією запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять усіх загиблих у війні наСході країни.

Відтак привітав депутатів-іменинників, які відсвяткували дні народження у міжсесійний період. І за дорученням Голови Верховної Ради України  вручив Почесну Грамоту  ВРУ  Деяку  Миколі Івановичу – учаснику АТО, члену  обласної організації «Молодий патріот» – за вагомий особистий внесок у справу захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, значну роботу по патріотичному вихованню молоді, активну громадську діяльність.

Узгоджуючи деякі важливі моменти, очільник облради зазначив, що

ті питання, які  не пройшли процедуру обговорення в комісіях та де не витримано строків оприлюднення, як і йшлося на президії, буде запропоновано до розгляду на черговій, 12-й сесії, І-е установче засідання якої заплановано на 26 липня; ІІ-е засідання – на 27 вересня. Відтак Михайло Михайлович  наголосив, що «у зв’язку із  депутатським зверненням  Василя Куцини ми з Геннадієм Геннадійовичем направили листи до правоохоронних органів щодо інформування депутатів і громадськості краю про стан та результати розслідування фактів, викладених у спецрепортажі телерадіокомпанії «Україна» «Слідами українського лісу» про зловживання у лісовій галузі Закарпаття та  відповідності законодавству  дій правоохоронців в Усть-Чорнянському кущі Тячівського району». Після чого  очільник облради запросив до трибуни прокурора Закарпатської області Володимира Гаврилюка. Олег Володимирович розповів по суті питання. Депутати поставили прокурору  низку гострих запитань і  внесли ряд конкретних  пропозицій.

Відтак депутати виступили із заявами. Зокрема, Йосип Борто повідомив,  що група депутатів облрали  стурбована ситуацією, яка виникла навколо діяльності Благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде», що  діє строго в  рамках чинного законодавства України.  Та стало відомо, що  Служба безпеки України в області безпідставно порушила кримінальну справу проти Фонду за підозрою в сепаратизмі. Тому ця група депутатів просить  перевірити  обгрунтованість таких звинувачень. Віктор Русин підтримав Йосипа Йосиповича і зініціював направити відповідне депутатське звернення з цього приводу у Генеральну Прокуратуру України. Геннадій Москаль вніс також  пропозицію направити в Генпрокуратуру відповідне звернення від облради щодо сепаратизму на Закарпатті взагалі.

–    Я всюди  і на всіх рівнях стверджую, що на Закарпатті нема і не може бути ніякого сепаратизму, а тому нехай Генеральна Прокуратура України проведе фахове вивчення з цього приводу і дасть свої висновки, – наголосив він.

    Були й інші актуальні заяви.

    Затвердивши порядок денний, куди було включено деякі питання  з голосування, як невідкладні, Михайло Рівіс оприлюднив депутатські запити. Зокрема, Михайло Софілканич звернувся із проханням виділити кошти для проведення ремонту зруйнованої дороги в с. Дубино Мукачівського району, а Михайло Бойчук – для реконструкції Плаюцької ЗОШ І-ІІІ ступенів (с. Водиця Рахівського району) у сумі 200 000 грн та для продовження будівництва дитячого садка у  цьому ж селі  у сумі 350 000 грн.  Андрій Андріїв звернувся  із проханням щодо можливості передбачити кошти в обласному бюджеті на співфінансування з обласного бюджету Ужгородського міського пологового будинку. А Валерій Мурга просив забезпечити шкільним автобусом учнів Тернівської ЗОШ І-ІІІ ст. Тячівського району та  виділити кошти з обласного бюджету для реконструкції приміщення та добудови амбулаторії під будівлю цієї ж школи.

   Було подано чимало депутатських запитів із голосування.

Відтак обласні обранці задіяли механізм «блочного»  голосування і підтримали шість питань  стосовно затвердження окремих обласних  Програм  та Угод про співробітництво у сфері міжнародних зав’язків та транскордонного співробітництва.

 Сказали своє тверде слово депутати облради і стосовно резонансного питання сьогодення  – про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету  на Сході України та 49 голосами підтримали відповідне  рішення.

Схваливши інші нові програми, обласні обранці   внесли зміни до низки діючих у сфері малого та середнього підприємництва, розвитку туризму і курортів, оздоровлення та відпочинку дітей, розвитку культури і мистецтва та ін

Приділили серйозну увагу питанням про комунальні установи,  надра та  майно, затвердили статути комунальних закладів культури.

Підтримали клопотання щодо відзначення щорічною Премією Верховної Ради України  достойних краян, а також звернення до вищих орагнів державної влади, оскільки в краю є чимало наболілих  проблем, вирішення яких потребує підтримки з боку вищого керівництва країни.  Серед них – про запуск потягу «Інтерсіті» сполученням «Київ – Ужгород» (ініціатива голови обласної ради, підтримана президією); про  розподіл коштів екологічного податку; про  врегулювання питання надання спецдозволів накористування надрами,  а також  про визначення порядку кредитування в  Державній програмі підтримки розвитку малого  та середнього підприємництва в Україні для суб’єктів малого та середнього підприємництва  зі встановленням кредитної ставки в розмірі 3-5 відсотків річних.

 На завершення роботи сесії Михайло Рівіс подякував колегам -депутатам за плідну роботу та оголосив 11 сесію облрадизакритою.

Прес-служба облради

Leave a Reply