RADIO7

#добреналаштоване

Мінфін провів зустріч з Британськими інвесторами щодо продажу нових євробондів

Мінфін провів зустріч з Британськими інвесторами щодо продажу нових євробондів

Міністерство фінансів України завершило зустрічі з інвесторами у Лондоні щодо їхньої ймовірної участі у купівлі українських єврооблігацій.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова.

«Поки ми завершуємо зустрічі з інвесторами в Лондоні щодо 7-річного євробонду в євро і готуємося до рейсу до Франкфурту, команда Мінфіну паралельно на внутрішньому ринку виконує нашу стратегію управління боргом на 3 роки», — повідомила Маркарова.

Зазначимо, що зустрічі з потенційними інвесторами проходять в межах так званого road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу.

Окрім Лондона та Франкфурта, представники Мінфіну планують відвідати Мюнхен та Мілан.

Нагадаємо, що випуск нових євробондів у Мінфіні анонсували 10 червня. Там не уточнили, яку суму планують залучити. Повідомили лише, що новий державний борг планують залучити у євро.

Зазначимо, що востаннє Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних. Наразі на розмір відсоткової ставки може суттєво вплинути замороження співпраці з МВФ та період політичної нестабільності в Україні, зокрема проведення дострокових виборів до Ради.

Нагадаємо, що за даними Нацбанку, протягом травня 2019 року Україна виплатила за валютними боргами 1,8 мільярда доларів.

Зазначимо, що травень — один з двох пікових місяців за виплатами за державним боргом у 2019 році. Наступний пік виплат відбудеться у вересні.

5 червня Кабінет міністрів України затвердив стратегію управління державним боргом, яка передбачає поступове зменшення його роз міру та частки, номінованої у іноземній валюті.

Зазначається, що максимальне значення державного боргу у відсотках до ВВП було у 2016 році та складало 69,2%. Наприкінці 2018 року розмір державного боргу України став меншим за 60% ВВП.

Нагадаємо, що напередодні у Міністерстві фінансів повідомили, що державний борг України у квітні 2019 року виріс на 1 мільярд доларів — до 79,82 мільярда доларів.

Джерело:https://hromadske.ua/posts/minfin-proviv-zustrich-z-britanskimi-investorami-shodo-prodazhu-novih-yevrobondiv

Makhanets Alex

    Leave a Reply