RADIO7

#добреналаштоване

Microsoft звинуватила Росію у втручанні в майбутні вибори у США

Microsoft звинуватила Росію у втручанні в майбутні вибори у США

Компанія Microsoft заявила, що зафіксувала спроби Росії вплинути на вибори в американський Конгрес, які відбудуться в листопаді.

В офіційній заяві компанії йдеться, що хакери, пов’язані з російським урядом, намагалися створити кілька фейкових доменів, що імітують сайти американських політичних організацій – інституту Хадсона (Hudson Institute) і Міжнародного республіканського інституту (International Republican Institute). Ще три сайти були створені так, щоб склалося враження про їхню приналежність до сенату.

У Microsoft вважають, що сайти створила хакерська група Strontium, відома також як Fancy Bear і APT28. Раніше спецпрокурор Роберт Мюллер заявляв, що ця група хакерів причетна до зламу поштових серверів штабу Хілларі Клінтон і Національного комітету Демократичної партії в 2016 році. Також, за даними Мюллера, зазначена група пов’язана з російським ГРУ.

“У сукупності, ця картина відображає те, що ми бачили до (президентських) виборів в 2016 році в США і під час (президентських) виборів 2017 року у Франції”, – додали в Microsoft.

У компанії також додали, що у них немає доказів того, що через ці домени могли проводитися успішні кібератаки.

“Ми стурбовані тим, що ці та інші спроби становлять загрозу безпеці для широкого кола осіб, пов’язаних з двома американськими політичними партіями напередодні виборів 2018 року”, – йдеться в повідомленні.

У коментарі Associated Press президент Microsoft Бред Сміт заявив, що “ця активність фокусується, головним чином, на підриві демократії”.

“У нас немає сумнівів у тому, хто несе відповідальність”, – зазначив він.

Спецслужби США з січня 2017 року розслідують справу про можливе втручання Росії у вибори президента в жовтні 2016 року, підозрюючи, що у команди Трампа є зв’язки з офіційною Москвою.

Російська влада заперечує залученість у внутрішні справи Сполучених Штатів. Сам Дональд Трамп неодноразово говорив, що у нього немає ніяких зв’язків з Російською Федерацією.

У ЦРУ вважають, що наступне велике втручання РФ заплановано на листопад 2018 року, коли в США відбудуться вибори до Конгресу.

Джерело: https://nv.ua/ukr/index.html

Leave a Reply