RADIO7

#добреналаштоване

Microsoft побудує найпотужніший у світі погодний суперкомп’ютер

Microsoft побудує найпотужніший у світі погодний суперкомп’ютер

Британці піднімають свою одержимість погодою на новий рівень. Сьогодні Великобританія оголосила, що просуває свій проект по створенню найпотужнішого у світі суперкомп’ютера з клімату і погоди за допомогою Microsoft. Метеорологічна служба країни уклала багатомільйонну угоду з технологічною компанією за проектом, який раніше був виділений для отримання державного фінансування в розмірі $1,6 млрд.

У той час як Великобританія вже може похвалитися метеорологічним суперкомп’ютером, який може виконувати 16 тис. трильйонів обчислень в секунду, нова машина буде вдвічі потужніша. Отримавши доступ до детальнішого моделювання клімату, Великобританія сподівається підготувати свою країну і транспортну інфраструктуру до майбутнього, щоб захистити їх від екстремальних погодних явищ. Система буде розташована на півдні Великобританії і буде працювати на 100% поновлюваних джерелах енергії. Очікується, що установка заощадить 7 415 тонн CO2 в перший рік експлуатації.

Microsoft Cray XC40 Met

Після того, як він буде запущений наступного літа, суперкомп’ютер також надаватиме докладне моделювання місцевих прогнозів, щоб допомогти аварійним службам підготуватися до сильного дощу і повеней. Нова система також може стати благом для сільських громад.

За словами вчених з Climate Coalition, з 2007 року Англія відчуває сильні повені майже щороку. Існуючий суперкомп’ютер Cray XC40 Met частково покладається на дані, надані громадськістю, щоб робити прогнози погоди для віддаленіших частин Великобританії.

Fugaku

Природно, Microsoft була залучена завдяки її досвіду в хмарних і квантових обчисленнях. Компанія інвестувала $1 млрд в запуск Open AI «суперкомп’ютера» на базі Azure, створеного для тестування великомасштабних моделей штучного інтелекту. Microsoft заявляє, що з 285 тис. ядер ЦП і 10 тис. графічних процесорів ця машина входить в п’ятірку найшвидших систем у світі. Наразі звання найпотужнішого суперкомп’ютера у світі належить японській Fugaku.

Джерело.

Leave a Reply