RADIO7

#добреналаштоване

Майже мільярд – рекордні надходження на Закарпатській митниці ДФС з початку року

Майже мільярд – рекордні надходження на Закарпатській митниці ДФС з початку року

Протягом січня-лютого 2018 року Закарпатською митницею ДФС перераховано до Державного бюджету майже 954,5 млн грн податків. Відносно аналогічного періоду 2017 року, до казни спрямовано на 521,3 млн грн або в 2,2 рази більше.

Фахівці Закарпатської митниці ДФС зазначають, що основний фактор, який позитивно вплинув на стан надходжень платежів впродовж двох перших місяців 2018 року – збільшення обсягів ввезення товарів та питомої ваги податків, сплачених від митного оформлення. Зокрема, це такі товари, як:

– автомобілі легкові, імпорт зріс в 6,4 рази (з 53 млн грн до 338,7 млн грн);

– машини автоматичного оброблення інформації, імпорт зріс в 1,5 рази (з 64,1 млн грн до 93,4 млн грн);

– моторні транспортні засоби, імпорт зріс в 11,5 рази (з 2,8 млн грн до 35,2 млн грн);

– кузови, імпорт зріс в 2,3 рази ( 24,4 млн грн до 55,4 млн грн);

– обладнання друкарське, імпорт зріс в 2 рази (з 10,8 млн грн до 21,2 млн грн).

Варто зазначити, що основними країнами-імпортерами, які співпрацювали з Закарпатською митницею ДФС з початку року були: Угорщина (1 313 митних декларацій), Словаччина (637 митних декларацій), Німеччина (271 митні декларації), Італія (189 митні декларації), Австрія (188 митні декларації) тощо.

Водночас, митники зазначають, що в основному товари, які ввозяться на митну територію України через Закарпатську митницю ДФС (підакцизні транспортні засоби, шини, побутова техніка, споживчі товари) в зоні діяльності митниці проходять лише митне оформлення. Відтак реалізація таких товарів здійснюється в інших регіонах України. Така ситуація свідчить про те, що імпортери використовують і належно оцінюють вигідне розташування і наявність у зоні діяльності Закарпатської митниці ДФС розгалуженої транспортної мережі, митної інфраструктури, якісне сервісне обслуговування.

Leave a Reply