RADIO7

#добреналаштоване

Майже 20 кг виробів зі срібла на півтори мільйона гривень виявили закарпатські митники в ящику для інструментів

Майже 20 кг виробів зі срібла на півтори мільйона гривень виявили закарпатські митники в ящику для інструментів

Саме так наважився «непомітно» завезти на митну територію України наш співвітчизник 6 пакетів зі срібними ланцюжками та застібками, аби обійти декларування та повну сплату митних платежів.

Сталося це сьогодні вночі (28.01.22) на митному посту «Тиса», що на українсько-угорському кордоні. Водій мікроавтобуса «Мерседес-Бенц» повертався з Італії. Під час проходження митних процедур у «червоному коридорі» вказав у декларації наявність виключно вживані одяг та взуття, інші речі для особистого користування на 25 місць та вагою 400 кг. Усно запевнив, що не везе будь-який інший товар, переміщення якого обмежено, або потребує обов’язкового декларування та оподаткування.

Втім, інспектори з досвіду знають, що варто перевірити «доброчесність» таких перевізників, які дуже часто «забувають» або свідомо уникають повної сплати митних платежів. Відтак, на підставі аналізу та ризиків було проведено детальну перевірку салону транспортного засобу. Під одним із пасажирських сидінь митники і виявили 6 упаковок з ланцюжками та застібками із срібла, загальною вагою 19811,30 г.

Виявлений товар перевізник із Коломийщини відмовився визнавати своєю власністю. Сказав, що їх йому передала малознайома жінка в італійському місті Падуя для передачі родичам у м.Стрий.

Наразі відносно водія інспектори задокументували порушення митних правил за статтею 472 Митного кодексу України. Остаточну вартість незадекларованих виробів зі срібла встановить спеціаліст-експерт. Але, за попередньою оцінкою з інтернет мережі, загальна вартість срібних виробів від цього виробника, становить приблизно півтора мільйона гривень. Справу скерують у суд.

Пресслужба Закарпатської митниці

Leave a Reply