RADIO7

#добреналаштоване

“Круглий стіл” щодо прозорості місцевих бюджетів

“Круглий стіл” щодо прозорості місцевих бюджетів

Показники Ужгорода в національному рейтингу «Індекс прозорості місцевих бюджетів – 2018» обговорили сьогодні в Ужгородській міській раді під час «круглого столу» за участі всіх розпорядників бюджетних коштів. Долучився до обговорення й міський голова Богдан Андріїв.

Директор ГО «Центр політичних студій» Віталій Світлик та експерт громадського партнерства за прозорість місцевих бюджетів Михайло Джогола розповіли про рейтинг, який виводився вперше, і методологію оцінки прозорості місцевих бюджетів, представили рекомендації щодо підвищення її рівня.

Оцінювання проводилося переважно за даними 2017 року за 139 критеріями, у ньому взяли участь 37 міст та 50 об’єднаних територіальних громад. Аналізували бюджетування 22 експерти громадського партнерства «За прозорі бюджети», яке включає представників 39 громадських організацій та ЗМІ із 17 областей України.

Ужгород у рейтингу, де враховувалися відкритість інформації про бюджетні кошти і процеси, прозорість прийняття рішень, запровадження інноваційних практик, зайняв «золоту середину» – 12 місце.

У рекомендаціях зазначалося, що варто створити комісію за участю мешканців міста, підприємців, громадських організацій тощо для активної участі в формуванні бюджету, ширше інформувати про діяльність депутатської бюджетної комісії, використовувати прямі трансляції, оприлюднювати аудіо- та відеозаписи засідань. Поради стосувалися і більш широкого представлення інформації про діяльність комунальних підприємств, проведення учасницького аудиту (за участю громади) використання бюджетних коштів.

Leave a Reply