RADIO7

#добреналаштоване

iPhone 13 підтримуватиме супутниковий зв’язок LEO для дзвінків/SMS

iPhone 13 підтримуватиме супутниковий зв’язок LEO для дзвінків/SMS

Сьогодні смартфони стали більше, ніж просто телефонами, і все менше людей використовують їх для реальних дзвінків. Але, звичайно, завжди будуть люди, які використовують ці пристрої як кінцеві точки зв’язку, і вони більше залежать від покриття мережі, ніж від будь-яких інших функцій смартфонів. Проте, як і раніше можна здійснювати дзвінки без сигналу стільникового зв’язку, і це може бути однією з комерційних функцій iPhone 13 завдяки, за чутками, підтримці супутникового зв’язку на низькій навколоземній орбіті або LEO.

У доповіді для інвесторів відомий експерт-аналітик Мін-Чі Куо виступив з революційною заявою – не виключено, що при відсутності 4G- і 5G-зв’язку користувачі iPhone 13 зможуть дзвонити і відправляти/отримувати повідомлення за посередництва низькоорбітальних супутників.

У своєму виступі Куо підкреслив, що лінійка iPhone 13 матиме апаратні складові, що дозволяють безпосередньо взаємодіяти з супутниками, що знаходяться на низькій орбіті – для цього не знадобиться класичний «стільниковий» зв’язок будь-якого покоління. За деякими даними, iPhone 13 використовує «кастомізовану» версію модему Qualcomm X60, який підтримує супутниковий зв’язок. Відомо, що інші вендори мобільної електроніки чекають появи варіанта X65 у 2022, щоб теж впровадити у своїх моделях відповідну функцію.

 

iPhone 13

 

Хоча найпопулярнішим в медіапросторі останнього часу постачальником супутникового інтернету сьогодні є Starlink, є дані про те, що Apple користуватиметься послугами Globalstar, причому Qualcomm веде переговори саме з Globalstar про підтримку частоти n53 в нових модемах і для інших компаній. За словами Куо «найпростішим сценарієм» буде варіант, при якому індивідуальні оператори мобільного зв’язку взаємодіятимуть з Globalstar для надання супутникових каналів. Це означає, що користувачам iPhone 13 не доведеться укладати з останньою додаткових договорів.

Куо додав, що низькоорбітальні супутники зв’язку – технологія, порівнянна з 5G в плані її значення для індустрії, і Apple зможе забезпечити підтримку з’єднань обох типів. За даними Куо, в Apple створили спеціальну команду, що займається розробками в цій галузі. Більш того, супутниковий зв’язок в майбутньому отримають і інші продукти Apple, можливо – включаючи гарнітури змішаної реальності, електротранспорт і пристрої Інтернету речей.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply