RADIO7

#добреналаштоване

iOS-застосунок виявляє симптоми аутизму у дітей

iOS-застосунок виявляє симптоми аутизму у дітей

iOS-застосунок успішно виявив одну з характерних особливостей аутизму у маленьких дітей. Це свідчить про те, що технологія колись може стати дешевим та масштабованим інструментом для раннього визначення цієї хвороби.

Дослідницька група створила застосунок для відстеження різних моделей в очах дітей. Це робиться під час перегляду коротких стратегічно розроблених фільмів на iPhone або iPad. Потім дослідники застосували комп’ютерний зір та машинне навчання, щоб визначити, чи частіше дитина спостерігала за людиною чи предметом у відео.

iOS App Duke University Medical Center
Credit: Shawn Rocco, Duke University Medical Center

«Ми знаємо, що діти з аутизмом по-різному звертають увагу на навколишнє середовище і не приділяють стільки уваги людям», – сказала д-р Джералдін Доусон, директор Центру Дьюка з аутизму та розвитку мозку та співавтор дослідження.

Як працює дослідницький iOS-застосунок?

«Ми можемо відстежувати моделі очей у маленьких дітей, щоб оцінити ризик аутизму», – говорить Доусон. «Вперше ми змогли зробити таку оцінку, використовуючи лише смартфон або планшет. Це дослідження послужило доказом концепції, і ми дуже заохочені».

Доусон та її колеги вже кілька років співпрацюють над застосунком. В останній версії програмного забезпечення дослідники створили стратегічні фільми, які дозволять їм оцінити перевагу малюка спостерігати більше об’єктів, ніж людей. Різниця в моделях поведінки очей маленьких дітей з аутизмом спостерігається в кількох фільмах, що містяться в заявці.

Autism spectrum disorder

Раніше відстеження очей використовувалося для оцінки структури зору у людей з аутизмом. Для цього потрібно було спеціальне обладнання та досвід аналізу. Адміністрування нової програми займає менше 10 хвилин, а для запису поведінки дитини використовується фронтальна камера смартфона. Для цього потрібен лише iPhone або iPad, що робить його легко доступним для клінік первинної медичної допомоги та застосовним вдома.

«Дивовижно, наскільки далеко ми просунулися до цієї здатності оцінювати зір очей без спеціалізованого обладнання, використовуючи загальнодоступний пристрій, який у багатьох є в кишенях», – говорить доктор Чанг.

Трохи статистики

Дослідники протестували застосування у 993 маленьких дітей у віці 16-38 місяців, у яких часто ідентифікують розлад аутистичного спектру (РАС). У сорок маленьких дітей діагностовано РАС із використанням золотого стандарту для діагностичних методів.

Autism spectrum disorder

В даний час проводяться дослідження для підтвердження нового методу. Дослідження на 6-місячних немовлятах з’ясовували, чи може оцінка виявити відмінності у дітей, яким пізніше був діагностований аутизм на першому році життя.

«Ми сподіваємось, що ця технологія зрештою забезпечить більший доступ до скринінгу на аутизм. Наша довгострокова мета – мати добре перевірену, просту у використанні програму, яку постачальники та доглядачі можуть завантажувати та використовувати як у звичайній клініці, так і вдома», – говорить Доусон.

Джерело.

Leave a Reply