RADIO7

#добреналаштоване

Ілон Маск перетворить житлові будинки на розподільчі електростанції

Ілон Маск перетворить житлові будинки на розподільчі електростанції

Генеральний директор Tesla Ілон Маск хоче перетворити кожен будинок на розподільчу електростанцію, яка буде генерувати, зберігати і навіть доставляти енергію назад в електромережу, використовуючи продукти компанії.

Хоча Tesla вже багато років продає сонячні батареї та акумулятори, нова політика компанії – продавати сонячну енергію тільки в поєднанні з продуктами для зберігання енергії. Маск розповів про стратегію, спрямовану на розширення цього бізнесу шляхом залучення комунальних підприємств.

Минулого тижня компанія змінила свій веб-сайт, щоб клієнти не могли купувати тільки сонячну батарею або її накопичувач енергії Powerwall, і замість цього пропонує придбати систему. Пізніше Маск оголосив про цей крок у своєму твіті, заявивши, що «сонячна енергія буде подаватися виключно на Powerwall» і що «Powerwall буде взаємодіяти тільки між лічильником комунальних послуг і головною панеллю вимикача будинку».

Tesla Рowerwall

Маск заявляє, що енергосистемі потрібно більше ліній електропередач, електростанцій і великих підстанцій для повної декарбонізації з використанням відновлюваних джерел енергії та систем зберігання. На думку бізнесмена, розподільчі житлові системи – зрозуміло, з використанням продуктів Tesla – будуть найкращим варіантом. Його заява була частково підтверджена недавніми дослідженнями Массачусетського технологічного інституту, які показали, що США можуть вийти на нульовий викид вуглецю – удвічі збільшивши пропускну здатність мереж.

Маск планує створити систему електромереж, радикально відмінну від тієї, яка є сьогодні. Вона буде централізовано контролюватися і управлятися операторами мереж, незалежними організаціями. Це бачення пов’язано з бюрократичними і логістичними проблемами. Комунальним підприємствам необхідно вирішити, як впоратися з великим припливом розподілених енергетичних ресурсів. Йдеться про сонячні батареї на дахах житлових будинків. Такі технології можуть суперечити давно усталеним бізнес-моделям комунальних підприємств.

Tesla Рowerwall

Чи достатньо одних тільки поновлюваних джерел енергії і накопичувачів для декарбонізації енергосистеми – спірне питання. Експерти вважають, що потреби в землекористуванні, вимоги до зберігання і проблеми з періодичністю поновлюваних джерел енергії перевищать можливості Tesla стати основним виробником електроенергії.

Джерело.

Leave a Reply