RADIO7

#добреналаштоване

Ілон Маск запізнився. Стартап Synchron починає тестування нейроінтерфейсів на людях

Ілон Маск запізнився. Стартап Synchron починає тестування нейроінтерфейсів на людях

Стартап Synchron Inc. з Нью-Йорка отримав дозвіл від Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) почати клінічні випробування нейроінтерфейса, здатного з’єднати мозок і комп’ютер. Крім іншого, довгострокові дослідження можуть серйозно спростити життя людям з обмеженими можливостями.

Synchron вдалося перевершити інші компанії, в тому числі Neuralink Ілона Маска, в отриманні схвалення регулюючих органів для тестування комерційних продуктів, буквально застосовуваних на свідомості пацієнтів.

Synchron Inc. brain implant

Прикладні нейроінтерфеси «мозок-комп’ютер» є порівняно новим продуктом, з наявністю якого доводиться стикатися FDA. Управління вже провело вебінар, в якому забезпечило подальші інструкції з проведення відповідних клінічних випробувань.

Примітно, що останнім часом венчурні капіталісти виявляють великий інтерес до технологій. За оцінками аналітиків PitchBook, в цьому році стартапи, що працюють з нейроінтерфейсами, вже отримали інвестиції в розмірі $133 млн – більше, ніж за весь минулий рік. В цілому це рекорд з 2017 року, коли Neuralink вдалося зібрати $107 млн. Минулого тижня Paradromics оголосила про інвестиції в розмірі $20 млн.

Synchron вже проводила численні дослідження різного характеру, включаючи випробування на чотирьох пацієнтах в Австралії. Пристрій Stentrode розміром менше сірника дозволить паралізованим пацієнтам контролювати електронні пристрої, направляючи курсори і активуючи інші елементи управління силою думки. Тонкий дріт з’єднуватиме імплант з іншим, розташованим в грудній клітці, а інтегрований передавач транслюватиме сигнал поза тілом, на комп’ютер, розташований поруч з пацієнтом.

Synchron Inc. brain implant

Пізніше в цьому році Synchron має намір залучити до дослідження шість пацієнтів в США. На відміну від багатьох нейроінтерфейсів, що вимагають для імплантації операцій на мозку, Stentrode вводиться відносно неінвазивно – через кровоносну судину в основі шиї в іншу судину, розташовану в мозку. Якщо експеримент буде успішним, Synchron перейде на новий рівень – її чекатиме трирічний процес схвалення технології американськими регуляторами. За оцінками компанії, технологія може з’явитися на ринку через 3-5 років.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply