RADIO7

#добреналаштоване

Глава Єврокомісії засудила припинення зернової угоди: Це цинічний крок Росії

Глава Єврокомісії засудила припинення зернової угоди: Це цинічний крок Росії

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн засудила припинення Росією дії зернової угоди.

Про це вона повідомила у Твіттері, передає Укрінформ.

«Я рішуче засуджую цинічний крок Росії припинити Чорноморську зернову ініціативу, незважаючи на зусилля ООН і Туреччини», – написала фон дер Ляєн.

За її словами, ЄС працює над забезпеченням продовольчої безпеки для незахищених верств населення світу. «Коридорами солідарності» Євросоюзу продовжать вивозити агропродовольчу продукцію з України й на світові ринки.

Як повідомляв Укрінформ, російська сторона у понеділок направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження зернової угоди та де-факто припинила її дію.

Напередодні останнє судно в межах укладеної за посередництва ООН угоди, яка дозволяє безпечно експортувати українське зерно Чорним морем, вийшло з Одеського порту вранці в неділю, 16 липня.

Чорноморська зернова угода була укладена в липні 2022 року. Задля цього було підписано два документи: за участю ООН, Туреччини і України й окремо – ООН, Туреччини й Росії.

Путін неодноразово погрожував не продовжувати угоду, вимагаючи зняття санкцій та перешкод для російського експорту.

Головною вимогою Москви було відновлення доступу «Россельхозбанка» до міжнародної міжбанківської мережі SWIFT, з якої ЄС виключив Росію у червні 2022 року за вторгнення Росії в Україну.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що минулого тижня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш надіслав листа Путіну, в якому запропонував продовжити угоду на кілька місяців, щоб надати ЄС час для підключення дочірньої компанії «Россельхозбанка» до SWIFT.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.