RADIO7

#добреналаштоване

Фінляндія й Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО

Фінляндія й Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО

Фінляндія й Швеція у середу, 18 травня, офіційно подали заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу (НАТО).

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

«Я щиро вітаю заявки Фінляндії та Швеції про вступ до НАТО. Ви є нашими найближчими партнерами, і ваше членство в НАТО підвищить нашу спільну безпеку», – сказав генсек Альянсу Єнс Столтенберг у Брюсселі на нетривалій церемонії, під час якої посли Швеції та Фінляндії в НАТО передали свої листи-заявки.

Зазначається, що сам процес вступу займе всього кілька тижнів, а ратифікація всіх 30 союзних парламентів може зайняти до року.

Як повідомляв Укрінформ, після неспровокованої агресії рф проти України, Швеція й Фінляндія, які до цього дотримувалися нейтрального статусу, оголосили про рішення подати заявки щодо членства в НАТО.

У вівторок, 17 травня глава МЗС Швеції Анн Лінде підписала відповідну заявку. Цього ж дня фінський парламент проголосував за приєднання країни до Північноатлантичного альянсу.

Намір урядів Фінляндії й Швеції був переважно підтриманий громадянами та всіма політичними силами в обох країнах. Свою підтримку такого кроку вже висловили більшість членів НАТО й офіційний Брюссель.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply