RADIO7

#добреналаштоване

«Фактора Спартц» у відносинах України та США немає – Кулеба

«Фактора Спартц» у відносинах України та США немає – Кулеба

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба прогнозує, що американська конгресвумен українського походження Вікторія Спартц виступатиме з новими політичними заявами, однак українська дипломатія має намір реагувати лише на ті, які викривлюють реальність.

Про це Кулеба заявив в інтерв’ю Укрінформу.

Він зауважив, що акції та кроки пані Спартц викликають в Україні непорівнянно більший резонанс, ніж у Сполучених Штатах.

“Власне, саме тому вона постійно створює нові медіаприводи, намагаючись розкрутити цей маховик… Пані Спартц – політикиня, яка робить собі кар’єру. Якщо вона виступатиме з чимось геть кричущим, що категорично суперечить істині й шкодить нашим інтересам, ми будемо відповідати. Наприклад, вона висловилася про зернову угоду – ми відповіли. А на якісь чергові прохідні заяви ми не будемо реагувати. Хоча, я думаю, вони періодично з’являтимуться на ту чи іншу тему, де, з погляду її радників, є хайп”, – сказав Кулеба.

За словами Кулеби, пані Спартц як політикиня має на це право, але ми так само маємо право на свою позицію і пояснення, чому її слова не відповідають дійсності.

“Ми ні в чому її не звинувачуємо, але будемо чітко показувати, де вона викривлює реальність”, – акцентував очільник МЗС.

Коментуючи можливість порозумітися з пані Спартц, аби запобігти потенційній шкоді для України, глава української дипломатії зауважив, що “коли людина хоче порозумітися, вона не пише відкриті листи з такими обвинуваченнями”.

“Ми з нею не сварилися… Повірте, реально «фактор Спартц» в українсько-американських відносинах не вартий навіть запитання, а не те що обговорення”, – зауважив Кулеба.

Він подякував Сполученим Штатам за тверду двопартійну підтримку України і висловив переконання, що нічого не здатне її порушити.

“Ми стаємо справді близькими, особливими союзниками, і цей процес – вже на десятиріччя”, – переконаний Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, американська конгресвумен українського походження Вікторія Спартц закликала ООН призупинити «зернову угоду», допоки не буде гарантована краща безпека для України, а також відправити в Чорне море кораблі для забезпечення роботи гумкоридорів.

Міністерство закордонних справ у відповідь на це заявило, що спроба Спартц підірвати зернову домовленість своєю заявою завдасть нищівного удару по українських фермерах і економіці та підірве глобальну продовольчу безпеку.

Раніше конгресвумен від Республіканської партії Вікторія Спартц звернулася із листом до президента США Джо Байдена про необхідність перевірити, чи є так звані російські зв’язки у керівника ОП Андрія Єрмака. Крім того, в інших зверненнях вона озвучила занепокоєння щодо нагляду за поставками американської зброї Україні.

У міністерстві оборони США заявили, що не вбачають жодних ознак того, що надана Україні зброя пішла кудись, окрім як для протидії російській агресії.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply