RADIO7

#добреналаштоване

Естонія розробила карту готовності на випадок вторгнення Росії в Україну

Естонія розробила карту готовності на випадок вторгнення Росії в Україну

Уряд Естонії обговорив готовність країни до наслідків у разі можливого нового російського вторгнення в Україну. Влада склала карту готовності у сфері держоборони.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на ERR.

За словами прем’єр-міністра Естонії Каї Каллас, прямої військової загрози Естонії немає, але “кожна людина та організація мають бути готові до наслідків розширення бойових дій в Україні”.

“Зосередження російських сил на кордонах України та агресивна поведінка щодо безпеки всієї Європи змушує нас ґрунтовно готуватися до кризи, що супроводжує посилення військової активності”, – заявила Каллас.

Вона зазначила, що крім союзницьких відносин основою безпеки Естонії є незалежна обороноздатність та всебічна державна оборона.

“Ми, як суспільство, повинні бути готові до потоку військових біженців, посилення енергетичної кризи, кібератак, а також до більш масштабних економічних та соціальних наслідків. Уряд має план, як підвищити готовність країни та впоратися з подібними ситуаціями. Члени уряду представили свою діяльність у цій сфері, і ми визначили проблемні місця, які вимагають подальших роздумів та дій”, – розповіла Каллас.

Прем’єр уточнила, що Міністерство закордонних справ Естонії зосередиться на стримуванні РФ від можливого вторгнення в Україну.

“Але ми також готові допомогти Україні та своїм громадянам у разі різного розвитку подій”, – підкреслила Каллас.

Вказано, що для реалізації цілей у галузі військової національної оборони уряд Естонії додатково виділить 380 млн євро.

“Попереду напружений період навчань як на суші і в повітрі, так і на морі”, – резюмували в естонському уряді.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply