РАДІО 7

#добреналаштоване

До кінця року в Мінфіні чекають транш від МВФ і “макрофін” від ЄС

До кінця року в Мінфіні чекають транш від МВФ і “макрофін” від ЄС

У Міністерстві фінансів до кінця року очікують надходження коштів від ЄС за програмою макрофінансової допомоги. Також планується отримання траншу від МВФ в розмірі 700 млн доларів.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

“Макрофін” від ЄС скоро отримаємо, залишилися технічні деталі. Сподіваюся, що в цьому році отримаємо транш МВФ, і що у нас буде успішний перегляд програми. Все це якоюсь мірою дозволяє нам відчувати себе спокійніше “, – зазначив міністр.

Марченко уточнив, попри побоювання, що Мінфін не впорається з піковими виплатами у вересні, цей період вдалося пройти “без паніки і без додаткової істерики”.

Багато в чому, за словами міністра, цьому сприяло і розміщення єврооблігацій, і робота Мінфіну на внутрішньому ринку облігацій, а також отримання 2,7 млрд доларів від МВФ при розподілі SDR (Special Drawing Rights (SDR) або спеціальні права запозичення (СПЗ), – ред.).

Частина з 2,7 млрд доларів, як уточнив Марченко, вже використовували на погашення облігацій, розміщених під гарантії Казначейства США. Міністр уточнив, що SDR не варто направляти на витрати бюджету, а лише на фінансування.

“Ці гроші за своєю природою – це не доходи. Вони не зароблені економікою України, їх не можна використовувати на витрати. Це джерело фінансування бюджету”, – пояснив він.

Джерело.

Савчук Владислав

    Leave a Reply