RADIO7

#добреналаштоване

Диверсанти можуть приховувати геомітки Apple Airtag у вантажах гумдопомоги

Диверсанти можуть приховувати геомітки Apple Airtag у вантажах гумдопомоги

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони застерігає волонтерів, що допомагають зі збором продуктів та речей для Збройних сил України, про можливі геомітки у гуманітарній допомозі.

Як передає Укрінформ, про це ЦПД повідомляє в Телеграмі.

“Як повідомляють волонтери з Харкова у Telegram-каналі kharkiv_1654, диверсанти для виявлення наших позицій можуть використовувати геомітки Apple Airtag, приховано розміщуючи їх у вантажах гуманітарної допомоги. Мітка дуже схожа за розміром на стару гривневу монету і працює автономно протягом року”, – ідеться у повідомленні.

Щоб убезпечити себе, потрібно на Apple-пристроях вимкнути всі засоби геолокації та функцію “знайти iPhone”. Те саме бажано зробити і на Android-пристроях.

“Якщо у вас смартфон Apple – лише через кілька годин перебування мітки біля гаджета на нього прийде push-повідомлення про виявлення мітки. Тому на цей спосіб розраховувати не варто. Для виявлення “чужих” міток компанія Apple розробила додаток Tracker Detect. Додаток доступний в App Store та Google Play. Встановлюйте додаток та перевіряйте гуманітарні вантажі для військових”, – наголосили в ЦПД.

Як повідомляв Укрінформ, у ЦПД поінформули про правила безпеки під час користування групами з допомоги українцям за кордоном.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply