RADIO7

#добреналаштоване

Держдеп вказує на плани росії створити «хнр» або анексувати Херсонщину

Держдеп вказує на плани росії створити «хнр» або анексувати Херсонщину

Розвиток подій у Херсоні й області свідчить про наміри росії застосувати сценарії щодо створення нової «народної республіки» як на сході України, або анексії, як це сталося з Кримом.

Про це заявив у вівторок під час брифінгу в Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прайс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

«Із наближенням сотого дня війни росії проти України ми продовжуємо бути стурбованими кроками, які вживає рф, щоби спробувати встановити інституційний контроль над суверенною українською територією, зокрема в Херсонській області України», – наголосив Прайс.

У цьому зв’язку він підкреслив, що кремль, очевидно, планує або піти за шляхом створення фейкової «народної республіки», як в ОРДЛО, або шляхом анексії, як це сталося з Кримом. Він назвав це «прогнозованою» історією з російського підручника.

У цьому зв’язку речник Держдепу навів повідомлення про те, що російські сили примусово усувають законних представників українського уряду та встановлюють нелегітимних проросійських «проксі». Останні вже заявляють про наміри звернутися до рф із проханням приєднати Херсонську область до кінця року. Крім того, росія намагається ввести обіг рубля на окупованих територіях.

Станом на кінець квітня росія, за попередніми даними, контролювала щонайменше 25 телевізійних веж в українських районах і транслювала проросійські медіаканали, очевидно, щоб послабити антиросійські настрої та опір суспільства, зауважив Прайс.

«Цього місяця російські офіційні особи збільшили кількість візитів до Херсона, включно візитом віцепрем’єр-міністра рф у середині травня, під час якого той публічно заявив, що москва вважає Херсон «гідним місцем у нашій російській родині», – зазначив представник Держдепу.

Крім того, за його словами, кремль не приховував, що може спробувати провести фіктивний референдум для створення так званої «херсонської народної республіки».

«Кремль, імовірно, вважає, що примусове утримання Херсона забезпечить росії сухопутний міст до Криму, а також здобуде якусь «перемогу» у спробі виправдати для російської внутрішньої аудиторії тисячі життів, яких знищила війна за вибором Путіна»,- зазначив Прайс.

Він підкреслив, що Сполучені Штати продовжать стежити за агресією й послідуючими планами росії в Україні. Крім того, за його словами, США продовжать «притягувати до відповідальності тих, хто цьому сприяє, в тому числі за допомогою додаткових штрафних економічних заходів».

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок Держдепартамент США оголосив про готовність адміністрації Байдена ближчими днями оголосити про надання партії нового озброєння для України.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply