RADIO7

#добреналаштоване

Автобуси міського маршруту №20 в Ужгороді їздитимуть частіше

Шановні пасажири! Від сьогодні, 18 березня, змінюється графік руху автобуса №20.

Нагадуємо, із 21 лютого для вивчення додаткового попиту на перевезення на міському маршруті №20 були введені тимчасові зміни у розкладі руху: збільшили кількість рейсів та зменшили інтервал руху. Після коригування окремих моментів, врахування пропозицій та зауважень, вводиться новий графік руху (на фото).

Відділ інформаційної роботи Ужгородської міської ради

 

Впродовж вихідних рятувальники Закарпаття ліквідували пожежі у двох житлових будинках

15 березня о 16:55 до рятувальників Хустського підрозділу надійшло повідомлення пропожежу у житловому будинку на вулиці Підгорянки, що у районному центрі. На місце події оперативно прибули вогнеборці 10-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Хуст. З’ясувалось, що пожежа виникла у котельному приміщенні, яке прибудоване до житлового будинку. Вогнеборці одразу ж приступили до гасіння пожежі і вже 17:20 пожежу було локалізовано, а о 18:10 остаточно ліквідовано. Завдяки професійним діям вогнеборців вдалося врятувати житловий будинок господарів, але внаслідок пожежі вогнем знищено речі домашнього вжитку та частково пошкоджено покрівлю котельні. Друге повідомлення про пожежу у житловому будинку надійшло ужгородським вогнеборцям вчора, 17 березня о 23:58. Пожежа сталася в одноповерховому житловому будинку на вулиці Миру, що у селі Худльово. Про подію повідомили місцеві жителі, оскільки вдома на момент виникнення пожежі нікого не було. Над ліквідацією працювали рятувальники 16-ї державної пожежно-рятувальної частини смт Середнє, які о 00:40 локалізували пожежу, а о 00:45 повністю ліквідували її. Вогнем пошкоджено перекриття будинку на площі 6 кв.м, однак решту будівлі вогнеборці врятували від знищення. В обох випадках причини та збитки від пожеж встановлюють правоохоронні органи. Загиблих та травмованих на пожежах немає.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

 

Ужгородським дітям гвардійці розповідали про себе

В Ужгородському ліцеї Лідер гвардійці 3 батальйону 2 Галицької бригади розповідали не тільки про себе, а й показали основні методі надання домедичної допомоги. Для старшокласників гвардійці підготували також цікаві історії, які траплялись з ними за роки служби.

«Діти виявились надзвичайно допитливими, – розповідає заступник командира батальйону майор Йосип Бак, – питали не тільки про медицину, а й зброю. Звісно, старшокласникам це здається досить цікавим, адже не за горами той час, коли хлопці поповнять ряди строковиків. Питання задають і дівчата, кажуть, що не тільки хлопці можуть в армії служити».

Гвардійці показали фільми про Національну гвардію, розповіли про те, як стати офіцерами та де навчають хлопців і дівчат. Діти пообіцяли, що вже наступний раз обов’язково завітають до гвардійців в гості.

 

Військова частина 3002

Національної гвардії України

Під час пожежі у житловому будинку травмувався власник

18 березня о 05:10 до рятувальників Виноградівщини надійшло повідомлення про пожежу на вул. Мічуріна в с. Оклі Гедь. Осередком загорання став житловий будинок 42-річного місцевого мешканця. Помітили загорання у будівлі сусіди, які негайно кинулися на допомогу господарю та вивели його із задимленого приміщення, а далі зателефонували до Служби порятунку за номером 101 та повідомили про пожежу. Чоловіка каретою екстренної медичної допомоги було госпіталізовано до Виноградівської районної лікарні з опіками 2 ступеня спини, тулуба, сідниці, гомілки та кисті. Над ліквідацією пожежі працювали: чергове відділення 6-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Виноградів, пожежно-рятувальної групи смт Вилок та вогнеборці місцевої пожежної команди с. Неветленфолу. Загалом участь у гасінні брали 7 рятувальникіа та 3 одиниці техніки. На момент прибуття пожежно-рятувальних підрозділів вогнем було охоплено кімнату площею 20 кв.м, яка і була осередком пожежі. Спільними зусиллями о 06:10 пожежу було локалізовано й о 06:50 повністю ліквідовано. Збитки та причина пожежі встановлюються. Серед імовірних, розглядається й версія необережного поводження з вогнем під час паління.

 

У ДСНС України у Закарпатській області

Воловецькі рятувальники ліквідували пожежу в цеху для виробництва паливних брекетів

17 березня о 06:44  до Служби порятунку “101” повідомили про пожежу в приміщенні приватного цеху для виробництва паливних брикетів, що на вул. Верховинській  у с. Нижні Ворота Воловецького району. За вказаною адресою було направлено чергові відділення 11-ї державної пожежно-рятувальної частини смт  Воловець та державного пожежно-рятувального поста с. Нижні Ворота. З’ясувалося, що осередком загорання став дах даної будівлі. Пожежу площею 40 кв. м  локалізували о 07:43, а о 08:01 повністю ліквідували. Завдяки професійним та злагодженим діям бійців ДСНС, вдалося врятувати від знищення вогнем приміщення цеху. Усього на пожежі працювало 11 чоловік особового складу та три одиниці пожежно-рятувальної техніки. На події ніхто з людей не постраждав. Причина та збитки від пожежі встановлюються компетентними службами.

У ДСНС України у Закарпатській області

Поліція встановлює обставини смертельної автопригоди на Тячівщині

У селі Тисалово Тячівського району  водій «Таврії» здійснив наїзд на пішохода. Потерпілий від отриманих травм загинув. За фактом аварії розпочато  слідство.   Справу  розслідуватимуть слідчі ГУНП в Закарпатській області. 

Вчора,  17 березня, близько 23:15 год, на лінію «102» надійшло повідомлення про дорожньо- транспортну пригоду  у селі  Тисалово Тячівського району.

Як встановила слідчо-оперативна група Дубівського відділення поліції, яка прибула на місце події, автомобіль «Таврія», під керуванням 19-річного жителя Новоселиця,  наїхав на пішохода. За словами водія, чоловік йшов вулицею в попутному напрямку. Внаслідок отриманих травм 34-річний мешканець села Новоселиця помер на місці події.   Транспортний засіб поміщено на арештмайданчик Тячівського відділу поліції. Обставини смертельної автопригоди з’ясовуватимуть  працівники спеціалізованого відділу з розкриття злочинів у сфері транспорту слідчого управління ГУНП в Закарпатській області. Кримінальне  провадження відкрито за частиною 2 статті 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху). Слідство у справі триває.

 

Відділ комунікації поліції Закарпатської області

У Австрії розпалили рекордно високе багаття

У Австрії розпалили рекордно високе багаття. Таким чином у місті Лустенау відсвяткували прихід весни. Про це йдеться у сюжеті ТСН. Читайте також 16-річну шведську екоактивістку номінували на Нобелівську премію миру 60-метрову споруду з дерев’яних колод будували протягом 3 місяців, а згоріла вона менш ніж за годину. Автори ідеї кажуть, що вежа вийшла навіть більшою, ніж вони очікували. За їх словами, це вогнище найбільше у світі. Попередній рекорд три роки тому встановили в Норвегії, однак тамтешнє багаття було на 13 метрів нижчим. Дійство вже розкритикували представники місцевої природозахисної організації, мовляв, такий захід не є доречним в умовах глобального потепління.

 

Джерело: https://www.unian.ua/tourism/news/10482969-u-avstriji-rozpalili-rekordno-visoke-bagattya-video.html

Могеріні назвала питання Криму пріоритетом Євросоюзу

Євросоюз буде незмінним у своїй політиці щодо анексії Криму Росією, заявила верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні.

 

“Ми підкреслюємо нашу європейську єдність і наше зобов’язання щодо того, що питання Криму стоїть в пріоритетах нашого порядку денного, і ми будемо продовжувати виконувати нашу політику невизнання незаконної анексії. Крим – це Україна”, – сказала вона в Брюсселі на відкритті засідання Ради ЄС, пише Інтерфакс-Україна.

 

Могеріні підкреслила, що анексія Криму – це порушення міжнародного права.

 

“Ми повністю солідарні з Україною, підтримуючи її суверенітет і територіальну цілісність”, – зазначила дипломат.

 

Вона зазначила, що останні п’ять років показали систематичні порушення фундаментальних свобод і прав кримських татар.

 

“Багато з них були засуджені Росією в порушення міжнародного права. Ми закликаємо, щоб всі порушення прав людини були розслідувані, а представники міжнародних організацій із захисту прав людини отримали вільний доступ до півострова”, – наголосила вона.

 

Могеріні додала, що мілітаризація Криму та Севастополя за цей період негативно вплинула на ситуацію в сфері безпеки в регіоні Чорного моря, а збільшення напруги в Керченській протоці стало ще одним наслідком незаконної анексії Криму.

 

“ЄС очікує, що Росія беззастережно і невідкладно звільнить захоплених членів команд”, – резюмувала дипломат.

 

Нагадаємо, 16 березня виповнилося п’ять років з дня незаконного проведення в Криму так званого “референдуму”, який пройшов під тиском російських кадрових військових без розпізнавальних знаків.

 

Автономна Республіка Крим була незаконно відірвана від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації по загальній дестабілізації країни після Революції Гідності.

 

Верховна Рада офіційною датою початку окупації півострова військами Російської Федерації встановила 20 лютого 2014 року.

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/p-yat-rokiv-aneksiji-mogerini-nazvala-pitannya-krimu-prioritetom-yevrosoyuzu-50011391.html

Розгляд “мовного закону” свідомо затягують

Окремі народні депутати свідомо затягують розгляд “мовного закону” – законопроекту “Про функціонування української мови як державної”. Про це повідомив голова Верховної ради Андрій Парубій під час погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

Спікер ВР зазначив, що для зірвання прийняття закону вкладаються шалені ресурси, в тому числі і медійні.

“З цього приводу в залі відбулись дискусії. Дехто з народних депутатів наголошує на тому, що потрібно негайно зупинити розгляд, а дехто, на мою думку, свідомо затягує розгляд. Також можу сказати, що вкладаються шалені ресурси, в тому числі і медійні, для того, щоб зірвати прийняття цього історичного закону”, – повідомив Парубій.

Нагадаємо, глава ВР зазначив, що у вівторок, 19 березня, парламент продовжить розгляд “мовного закону” з 490-ї поправки.

Так, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що після прийняття “мовного закону” у другому читанні уряд відразу приступить до приведення усіх підзаконних актів у відповідність до закону про мову.

Як писало РБК-Україна раніше, нардепи 14 березня розглянули майже чверть поправок до “мовного закону” – законопроект №5670-д про функціонування української мови як державної. Так, усього в законі 2082 правки. У четвер нардепи пройшли 489 поправок.

Додамо також, замголови фракції “Блок Петра Порошенко” Олексій Гончаренко заявив, що ВР може не встигнути завершити розгляд всіх поправок до “мовного закону” – законопроекту “Про функціонування української мови як державної” на цьому сесійному тижні. На його думку, документ можуть прийняти вже після виборів президента.

https://www.rbc.ua/ukr/news/rassmotrenie-yazykovogo-zakona-soznatelno-1552903067.html

У традиційному концерті взяли участь понад 600 учнів

Учні Ужгородської дитячої музичної школи № 1 імені Петра Чайковського звітували напередодні в Закарпатській обласній філармонії. Такий звітний концерт усіх учнівських колективів школи та окремих виконавців є традиційним, кажуть у міськраді. Адже саме в березні 1945-го в Ужгороді почала роботу перша на Закарпатті державна музична школа. Свою 74-ту річницю мистецький заклад також відзначив достойно: у цьогорічному концерті взяли участь майже всі учні школи, а це понад 600 дітей. Юні таланти були задіяні в колективах: струнному оркестрі та камерному квартеті, ансамблі скрипалів молодших класів, хорі учнів молодших класів, молодшій групі вокального ансамблю “Перлинка”, ансамблі акордеоністів та оркестрі народних інструментів, ансамблі духових інструментів, хорі учнів старших класів та духовому оркестрі. Приємно вразила своїм виступом Аліна Декет, яка продемонструвала свій хист на органі. – Клас органу в Ужгородській музичній школі – єдиний в Україні, – каже керівник закладу Олена Охрим. Сольні виступи випускників – Олександри Сідлецької, Вероніки Нурієвої та Христини Пригродської – вразили слухачів професіоналізмом. Сюрпризом для публіки став виступ учнів Даниїла Касьяненка та Оксани Гойберг у супроводі “дорослого” камерного оркестру викладачів школи.

Василь НИТКА.

В УЖГОРОДСЬКОМУ ПРЕС-КЛУБІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ ДОСЯГНЕННЯ ПРОЕКТУ ПО СОЛОТВИНСЬКОМУ СОЛЕРУДНИКУ

  В Ужгородському відбулася прес-конференція, де оприлюднили досягнення проекту, який стартував минулого року на Закарпатті,  і присвячений вдосконаленню стратегії зниження ризиків від надзвичайних ситуації. Проект спрямовано на два основні об’єкти: мапування основних ризиків стихійних лих та вдосконалення стратегії їх попередження і усунення та   закарпатські соляні шахти у смт. Солотвино, які у 2007 році були затоплені, сформувавши масивні карстові провалля.

Проект, з  акронімом  ImProDiReT, фінансований Європейською комісією та реалізується партнерами з Великобританії, Нідерландів, Польщі та України. Керівник проекту Петер Ґлерум, зауважив, що Закарпаття є показовим, різноплановим  регіоном з різними етнічними групами і водночас різними ризиками. «Головна причина того, що ми тут працюємо це не тільки ситуація, яка склалася в смт. Солотвино, але й аналіз усіх загроз, які є у цьому регіоні. Ми цим проектор охоплюємо два напрямки:  підвищуємо безпеку для мешканців цього регіону та напрацьовуємо знання і практики, як подібного ефекту добиватися в інших регіонах Європи. Для цього ми об’єднали оптимальний набір партнерів, як українських, так і з інших країн Європи», – каже керівник проекту.

Зокрема, Інститут геології НАН України, оцифрував паперові версії карт з одночасною їх актуалізацією. Проведено подальші дослідження ситуації в Солотвино. Закладено основи для створення мапи ризиків, яка служитиме одним із інструментів пошуку оптимальних рішень для ситуації в Солотвино. Створено Закарпатську Платформу стейкголдерів з метою зниження та запобігання ризиків у разі надзвичайних ситуацій – одним із основних завдань є створення комунікаційної платформи для забезпечення сталого співробітництва між партнерами проекту та ключовими стейкхолдерами (ДСНС, Управління водними ресурсами басейну р. Тиса, Департамент екології тощо).  Стела Шехунова, заступник директора з наукової роботи Інституту геології НАН України розповіла про 6 основних блоків у рамках реалізації проекту. Перший, це картування загроз і ризиків, який здійснює Інститут геології спільно з польськими колегами. «Ми працюємо над зібранням і мапуванням геологічних ризиків, та залучені до визначення небезпечних процесів і явищ. Для Закарпаття характерні такі небезпеки: зсуви, селі, сильні снігопади, зливи, повені та підтоплення, сильна ожеледь, засуха, хімічна, пожежна та вибухонебезпека, – каже Стела Шехунова. – Інститут склав карту зсувів для регіонального рівня на Закарпатті. Ця робота була виконана завдяки багаторічній роботі геологів Закарпатській експедиції Берегова, які з 70-их років проводили планові дослідження зсувонебезпечних ділянок, ці матеріали були використані у нашій роботі. Той моніторинг, який був започаткований, був перерваний наприкінці минулого століття. Тому старі матеріали треба було переглядати, агрегувати у сучасні бази даних. І представляти нові бази даних у GISформатах.  Всі ці матеріали стали основою для побудови карт».

Під час реалізації проекту здійснюються кампанії з підвищення обізнаності населення щодо питання безпеки. Про це інформувала Барбара Шикула Пйец з Вищої школи пожежної справи (Варшава, Польща): «Мета цього напрямку – це не просто інформування, в даному випадку це прагнення змінити ставлення у трьох суміжних сферах: емоційній, комунікативній і поведінковій. У першу чергу хочеться змінити рівень обізнаності з питань безпеки цього регіону, і по-друге, інформаційно підтримати нові рішення, яких з питань безпеки тут не було».

Кені Мейстерс, Дельфтський технічний університет  (Голландія) зауважив, що завдання проекту–допомогти місцевій владі, іншим учасникам, у прийнятті корисних для регіону рішення використовуючи отриману інформацію .  «Перейняти дані, які зібрані і узагальнені Інститутом, Вищою школою і трансформувати їх таким чином, щоб вони були корисними для процесу прийняття рішень. За минулий рік ми провели цілий ряд бесід з різними учасниками цього процесу, і зараз по суті переходимо з етапу, коли збиралися потреби та інформація, до трансформації даних. Наступні кілька місяців інформація і зібрані знання будуть вмонтовані у систему, яка дозволяє показати детальну ситуацію».

«Ми перебуваємо у перехідному етапі від зібрання до опрацювання  інформації для тих, хто приймає рішення. Підвищуємо збір і здатність керівництва до формування планів дій і планів заходів, які дозволять знизити ризик настання лих», – додав Петер Ґлерум.

Одним із важливих інстурментів інформаційної кампанії в рамках проекту буде семінар для закарпатських вчителів, що незабаром  відбудеться у Польщі,. Вища школа пожежної безпеки має великий досвід роботи з дітьми різних вікових категорій і саме по цим найновішим методикам та технікам буде проведено навчання для 10 вчителів із Закарпатської області, 5 з яких буде з Солотвина а решта з інших регіонів Закарпаття. Частина вчителів буде залучена із Солотвина, частина з інших районів регіону.

Ужгородський прес-клуб

Поліцейські Закарпаття виявили чотирьох п’яних водіїв, один з яких перебував у стані наркотичного сп’яніння, а ще два скоїли ДТП

У селі Тисобикень Виноградівського району пізно ввечері працівники групи реагування патрульної поліції зупинили для перевірки автомобіль марки «Volkswagen Pаssat» іноземної реєстрації, який робив незрозумілі маневри під час руху. За кермом перебував молодий місцевий житель, якого півтора місяця тому поліцейські вже затримували за керування в стані наркотичного сп’яніння. Тоді на нього склали відповідний адмінпротокол і вилучили водійське посвідчення. Тепер молодий чоловік знову був у неадекватному стані, але від проходження медосвідування відмовився. На нього в присутності свідків склали відповідний адмінпротокол та відсторонили від керування.

На автодорозі Київ-Чоп неподалік міста Чоп пізно ввечері сталася автопригода. У черзі каміонів, які очікують перетину кордону, одна вантажівка вдарила ззаду іншу. На місце події викликали поліцію. Правоохоронці з’ясували, що водій-винуватець аварії, житель міста Ужгород, перебуває в стані алкогольного сп’яніння. Від проходження медосвідування чоловік відмовився, тож правоохоронці в присутності свідків склали на нього адмінпротоколи за скоєння ДТП і за керування в стані алкогольного сп’яніння та відсторонили від керування.

У селі Білин Рахівського району теж сталася незначна ДТП: автомобіль марки «ВАЗ-2107» під керуванням місцевого жителя зачепив на дорозі інший автомобіль. Пошкодження були несуттєві, проте водій-винуватець втік з місця події. Його розшукали працівники групи реагування патрульної поліції. Чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння, але переконував, що вживав алкоголь вже після скоєння ДТП. Під час проходження медосвідування в лікарні в нього виявили 1,62 проміле алкоголю.

На правопорушника склали відразу кілька адмінпротоколів: за скоєння ДТП, за втечу з місця пригоди, за вживання алкоголю після скоєння ДТП. Водійське посвідчення від нього вилучили.

Мукачівським правоохоронцям надійшла інформація від небайдужих громадян про те, що в селі Клячаново їздить, створюючи аварійні ситуації, п’яний водій. Прибувши в село, працівники групи реагування патрульної поліції зупинили вказаний автомобіль марки «Chеry», за кермом якого перебував житель села Кольчино Мукачівського району в стані алкогольного сп’яніння. Він також не надав водійського посвідчення. З’ясувалося, що водій створив аварійну ситуацію, ледь не збивши в селі жінку. Під час медосвідування в лікарні, в чоловіка виявили 1,59 проміле алкоголю.

На правопорушника склали адмінпротоколи за створення аварійної ситуації, за керування в стані алкогольного сп’яніння. Від керування його відсторонили.

Складені на правопорушників адмінпротоколи за ст.130 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, що перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння) правоохоронці скерують до суду для прийняття остаточного рішення.

 

Відділ комунікації поліції Закарпатської області