Могеріні назвала питання Криму пріоритетом Євросоюзу

Євросоюз буде незмінним у своїй політиці щодо анексії Криму Росією, заявила верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні.

 

“Ми підкреслюємо нашу європейську єдність і наше зобов’язання щодо того, що питання Криму стоїть в пріоритетах нашого порядку денного, і ми будемо продовжувати виконувати нашу політику невизнання незаконної анексії. Крим – це Україна”, – сказала вона в Брюсселі на відкритті засідання Ради ЄС, пише Інтерфакс-Україна.

 

Могеріні підкреслила, що анексія Криму – це порушення міжнародного права.

 

“Ми повністю солідарні з Україною, підтримуючи її суверенітет і територіальну цілісність”, – зазначила дипломат.

 

Вона зазначила, що останні п’ять років показали систематичні порушення фундаментальних свобод і прав кримських татар.

 

“Багато з них були засуджені Росією в порушення міжнародного права. Ми закликаємо, щоб всі порушення прав людини були розслідувані, а представники міжнародних організацій із захисту прав людини отримали вільний доступ до півострова”, – наголосила вона.

 

Могеріні додала, що мілітаризація Криму та Севастополя за цей період негативно вплинула на ситуацію в сфері безпеки в регіоні Чорного моря, а збільшення напруги в Керченській протоці стало ще одним наслідком незаконної анексії Криму.

 

“ЄС очікує, що Росія беззастережно і невідкладно звільнить захоплених членів команд”, – резюмувала дипломат.

 

Нагадаємо, 16 березня виповнилося п’ять років з дня незаконного проведення в Криму так званого “референдуму”, який пройшов під тиском російських кадрових військових без розпізнавальних знаків.

 

Автономна Республіка Крим була незаконно відірвана від України навесні 2014 року в результаті спланованої Москвою спецоперації по загальній дестабілізації країни після Революції Гідності.

 

Верховна Рада офіційною датою початку окупації півострова військами Російської Федерації встановила 20 лютого 2014 року.

https://nv.ua/ukr/world/geopolitics/p-yat-rokiv-aneksiji-mogerini-nazvala-pitannya-krimu-prioritetom-yevrosoyuzu-50011391.html

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *