RADIO7

#добреналаштоване

«Бограч-index» – жовтень 2022: зменшення  цін відбулося на 2%

«Бограч-index» – жовтень 2022: зменшення  цін відбулося на 2%

Експерти дослідницького центру Карпатський центр полінгових досліджень продовжують визначати купівельну спроможність жителів Закарпаття за допомогою «Бограч-index»

Як повідомив директор Карпатського центру полінгових досліджень Федір Шандор, дослідники здійснили у жовтень порівняльну до попереднього місяця оцінку купівельної спроможності жителів Закарпаття з-за допомоги традиційного “Бограч-index”. Інтерв‘юери протягом минулого тижня вираховували індекс, беручи до уваги середні ціни на продукти на ринку. Відповідно до «індексу бограча» якщо за вересень 2022 на родину з п’яти людей потрібно було витратити 598 гривень, то у жовтні 2022 року відбулося зменшення вартості продуктів загалом на 11 гривень – і загальна вартість продукції за «Бограч-index» – 587 грн., тобто зменшення цін відбулося на 1,8% (587 гривень).

P.S. «Бограч-index» — це винахід дослідницького центру, Карпатський центр полінгових досліджень, який визначає, скільки коштує популярний закарпатський бограч-гуяш відповідно до щомісячних змін в економіці. Щомісячний «Бограч-index» найнаочніше оцінює купівельну спроможність жителів Закарпаття завдяки двом причинам: бограч-гуяш готують у всіх регіонах краю, а сам бограч-гуяш містить достатню кількість продовольчих компонентів (муку, м’ясо, овочі, воду, спеції), аби вважати його універсальним узагальненням продукту народного господарства Закарпаття.

Leave a Reply