RADIO7

#добреналаштоване

«Азовсталь» та підрив продовольчої безпеки Заходом – які фейки поширює рф

«Азовсталь» та підрив продовольчої безпеки Заходом – які фейки поширює рф

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України оприлюднив добірку дезінформацій, маніпуляцій та фейків, які російська пропаганда спродукувала станом на ранок 19 травня.

Як передає Укрінформ, про це ЦПД повідомляє у Телеграмі.

Так, в ЗМІ рф заявили: “за два дні з “Азовсталі” вийшли 1750 українських націоналістів, за попередніми даними, на території заводу на початок евакуації перебувало близько 2,5 тисячі осіб. Виходить, чисельність оточеного на “Азовсталі” угруповання ще й досі значно перевищує чисельність союзних сил в Маріуполі”. У ЦПД застерігають, що це дезінформація.

Пропагандистські ЗМІ рф також, з посиланням на газету Politico, повідомили, що “США відмовляється надати Києву американські реактивні системи залпового вогню М270 через побоювання, що вони будуть застосовані для завдання ударів по цілям на території росії”. Це – маніпуляція, застерігають у ЦПД.

Крім того, посол рф у США а. антонов заявив: “неграмотні макроекономічні кроки Заходу підірвали продовольчу безпеку у світі, проблеми у цій сфері почалися задовго до початку військової спецоперації в Україні”. У ЦПД застерігають, що це дезінформація.

Як повідомляв Укрінформ, Україна ініціювала переговори з низкою країн та організацій до процесу переговорів з росією щодо визволення заблокованих на “Азовсталі” захисників Маріуполя.

16 травня розпочалась евакуація українських захисників з заводу “Азовсталь”. 53 тяжкопоранені військовослужбовці доправлені до медичного закладу в Новоазовську, ще 211 захисників через гуманітарний коридор були евакуйовані до Оленівки з подальшим поверненням їх на підконтрольну Україні територію через процедуру обміну.

18 травня рідні захисників Маріуполя відвідали Анкару та звернулися з проханням сприяти збереженню життів їхніх рідних та всіх військових, які донедавна перебували чи досі залишаються на металургійному комбінаті “Азовсталь”.

Джерело.

Владислав

    Leave a Reply