RADIO7

#добреналаштоване

200 балів зі ЗНО з математики отримав ужгородець Ярослав Федина

200 балів зі ЗНО з математики отримав ужгородець Ярослав Федина

200 балів на ЗНО з математики отримав ужгородець Ярослав Федина. Хлопець складав тестування 28 травня за профільним рівнем (математика йому потрібна для вступу). Реєструвався і на українську мову та літературу, а також англійську. Результати останнього тестування йому теж відомі – 197 балів. Ярослав каже: не сподівався, що найкраще напише математику.

У класичній гімназії Ярослав Федина навчався в математичному класі. Саме тому, за словами хлопця, окремо з репетитором до ЗНО з цього предмета не готувався.

Коли йшов на ЗНО, я не очікував результат, не було в мене такої мети — написати на 200, — розповів Ярослав. — Я не поспішав. В останній момент у мене забрали зошит. Я дуже все уважно робив. Звичайно, переживав. Подія така досить важлива. Я думав, що найгірше математику написав. Я 200 балів не очікував точно. Довго перезавантажував сторінку, думав, там якась помилка, потім дивлюсь, що ніби мій бланк, моя робота“.

На тестуванні з математики профільного рівня було 34 завдання. Хлопець перевірив свої відповіді ввечері після завершення ЗНО. Каже: готувався до нього щодня впродовж року.

Чесно, можу сказати, що ЗНО не було важким і я би не сказав, що це профільний рівень. Були завдання важкі, з якими я затримався. Це третя частина, це стереометрична задача, яка вимагає більшого уявлення і останнє завдання з параметром. Але я дуже радий, що завдання вже більш прикладного змісту, тобто збільшено мислення. Уже дають формули, тобто не потрібно знати тільки теорію. Більше перевіряють мислення, як ти можеш розв’язувати більш життєві задачі. Оце мене дуже порадувало“, — розповів хлопець..

З першого класу Ярослав робив домашні завдання самостійно, — розповідає його мама Олександра Федина.

Наше завдання було тільки в тому, щоб допомогти дитині зрозуміти, що ти вчишся для себе і весь результат має бути виключно твоїм, — пояснила вона. — Маминого і батькового балу там не має бути взагалі. І нам це вдалося. Я очікувала, що це буде 200 з якогось предмету, але неочікувано було для мене, що це саме математика буде“.

За словами Олександри Федини, таку любов до математики прищепила Ярославу його перша вчителька, Любов Василівна Немеш. У гімназії сину теж пощастило з учителем математики.

Ярослав ще чекає на результат із української мови та літератури, а після почне готуватися до вступу. Вищу освіту планує здобувати в Києві.

Джерело.

Leave a Reply