Торік правоохоронцям краю вдалося запобігти вчиненню низки злочинів, незаконному обігу наркотиків і зброї
У ході пленарного засідання 14 –ї сесії обласної ради депутати взяли до відома інформацію начальника Головного управління Нацполіції у Закарпатській області Романа Стефанишина про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території області за 2018 рік і ухвалили відповідне рішення.
Як наголосив очільник облради Михайло Рівіс, оскільки із поданою інформацією Головного управління Нацполіції в Закарпатській області депутати мали змогу ознайомитися ще до пленарного засідання, то запропонував обговорити питання у форматі «запитання-відповідь». Депутати підтримали пропозицію і ставили запитання, на які Роман Ігорович дав вичерпні відповіді.
Активну участь в обоговоренні взяли депутати Василь Губаль,Роман Шніцер, Петро Добромільський, Іван Чубирко, Михайло Станко та ін.
На адресу доповідача лунали також слова подяки за зразкову службу.
Так, за 2018 рік у журналі Єдиного обліку зареєстровано близько 129 тисяч заяв і повідомлень про різні правопорушення та інші події, а це – на 7 тисяч більше, ніж у попередньому році. Із них до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено більше 24 тисяч заяв і повідомлень. Упродовж минулого року у провадженні Головного управління Нацполіції в Закарпатській області знаходилося 35 тис 473 кримінальних проваджень, що на 7,6% більше, ніж у 2017 році.
В інформації наголошується, що у 2018 році завершено більше 18 тисяч кримінальних проваджень, до суду із обвинувальним актом направлено – понад 3 тисячі. Питома вага закінчених проваджень становить 51,9% від загальної кількості, які знаходились у провадженні (у 2017 р – 55,1%).
Торік повідомлення про підозру отримали 3338 осіб у вчиненні більше 5 тисяч правопорушень. Відтак, відносно 223 осіб застосовано запобіжний захід у вигляді «тримання під вартою», а 386 – перебували під домашнім арештом. Завдяки злагодженим діям працівників Нацполіції вдалося виявити 3271 особи, які вчинили кримінальне правопорушення.
У документі йдеться і про установлення матеріальних збитків по кримінальним провадженням та стан їх відшкодування. Так, із 76 млн 628 тис грн установлених матеріальних збитків відшкодовано більше 46 мільйонів гривень. Накладено арешт на майно на суму 14 млн 695 тис грн, або 19,2%. Забезпечено відшкодування (у т.ч. пред’явлено цивільний позов) у розмірі 69 млн 248 тис грн або 90,4%.
Завершивши низку розслідувань правоохоронцям краю вдалося вилучити із незаконного обігу більше 47 кг наркотичних речовин та запобігти злочинній діяльності організованих груп. Упродовж 2018 року слідчими нацполіції краю направлено до суду обвинувальні акти у 7 кримінальних проваджень відносно 25 учасників організованих злочинних груп за вчинені ними 163 злочинів у складі угруповань (у 2017 – 5 проваджень по 24 злочинах). Також завдяки проведенню профілактичних заходів та місячників добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, спецзасобів, дещо покращилася робота з протидії незаконному обігу зброї.
Зменшилася кількість грабежів на території області та випадків хуліганства.
У документі детально описано питання щодо розкриття тяжких та особливо тяжких правопорушень, розбійних нападів, фактів незаконного поводження зі зброєю, забезпечення публічного порядку та безпеки.
Джерело: Прес-служба Закарпатської облради
Leave a Reply