Територія Закарпаття поділена на помаранчеву, жовту та зелені зони відповідно до темпів поширення там COVID-19. Зокрема місто Ужгород, Перечинський, Тячівський та Ужгородський райони потрапили до помаранчевої зони. Хуст, Виноградівський, Іршавський, Міжгірський, Мукачівський, Рахівський та Свалявський райони Закарпатської області віднесли до жовтої зони.

Загалом у помаранчевій зоні посилено протиепідемічні заходи. Мова йде про маски, дистанцію, тотальну дезінфекцію. Загалом забороняється: діяльність спортивних залів, фітнес-центрів (крім таких, які можуть забезпечити не більше однієї особи на 10 кв. метрів приміщення); перевезення пасажирів міським транспортом у міському,міжміському та міжрайонному сполученні у кількості більш як 50 % кількості місць для сидіння; приймання відвідувачів закладами торговельного і побутового обслуговування населення з розрахунку (одна людина на 10 кв.м); діяльність закладів громадського харчування (не більш як на 50 відсотків посадкових місць у приміщенні закладу); проведення масових (культурних, соціальних, спортивних, релігійних) заходів за участю більше ніж 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.
– Тільки разом і спільно, через дотримання правил ми можемо забезпечити стабільну ситуацію в регіоні, – наголосив Олег Коцюба.
У свою чергу директор КНП “Обласна клінічна інфекційна лікарня м. Ужгород” Михайло Поляк зауважив, що погіршення епідситуації в області відбувається через недотримання закарпатцями карантину.
– На жаль, чим далі, тим менше закарпатці дотримуються умов карантину: маскового режиму, соціальних дистанцій, використання антисептичних заходів. Минулого тижня госпіталізація зменшилася, а за останні дні знову почала рости. Сьогодні маємо 171 госпіталізованого хворого у лікарнях. Більше 20 з них – у відділеннях інтенсивної терапії. Кількість хворих в обласній лікарні зменшувалася і до 18. А зараз знову зросла до 44-47 госпіталізованих, – зазначив лікар.
За словами Михайла Поляка, 80% хворих на коронавірус переносять хворобу у легкій формі, 20% – середня та важка форма (зокрема, 5% – потребують інтенсивної терапії, тобто лікування у реанімаційних відділеннях).
Попри це Закарпаття перевищує середній показник летальності від COVID-19.
– За час пандемії 238 закарпатців померло. В Ужгороді померло 16 людей. Поки це не стосується якоїсь сім’ї, люди не ставляться до хвороби так серйозно. Не варто думати, що вірус вражає лише людей старшого віку. Він вражає і молодих. І є смертність у нас серед людей молодого віку. На жаль, у нас, на Закарпатті, висока смертність – 3,8 %. Ми навіть перевищуємо показник всеукраїнський, – наголосив Михайло Поляк.
Лікар також зауважив, що специфічного лікування немає, вакцини теж поки нема, тому профілактика залежить від кожного з нас.
Як розповіла під час брифінгу Вікторія Тимчик, обласний епідеміолог, керівник Закарпатського лабораторного центру МОЗ України, за останній тиждень епідситуація на Закарпатті значно погіршилася.
– Ситуація по районах є різною. Але найбільше зараз хвилює кількість захворювань в Ужгороді, Тячівському районі та Перечинському, які потрапили у помаранчеву зону. Ситуацію моніторять щоденно, щоб мати можливість швидко прийняти управлінські рішення, залишається великий ризик, що Ужгород через 2 тижні може бути віднесений у «червону зону», що дуже серйозно відіб’ється на всіх сферах діяльності. Є тенденція до збільшення випадків коронавірусної інфекції в Іршавському районі, Виноградівському, Берегівському, – наголосила Вікторія Тимчик.
Насамкінець варто зазначити, що восени ситуація ще більш загостриться. Адже окрім коронавірусу циркулюватиме грип та респіраторні захворювання.
Джерело:http://life.ko.net.ua/?p=104758
Leave a Reply