RADIO7

#добреналаштоване

Зустріч міністрів фінансів G20 завершилася без спільної заяви через розбіжності щодо війни в Україні

Зустріч міністрів фінансів G20 завершилася без спільної заяви через розбіжності щодо війни в Україні

Зустріч міністрів фінансів і керівників центробанків країн «Великої двадцятки» (G20) у Бразилії завершилася без спільної заяви через розбіжності щодо протистояння між ХАМАС та Ізраїлем і російської війни проти України.

Про це повідомляє Kyodo.

Вторгнення Росії в Україну виявило глибокі розбіжності в G20 між Росією і Китаєм з одного боку та західними країнами, які запровадили санкції проти Москви, з іншого.

Бразилія, яка головує у «Великій двадцятці» цього року, опублікувала власний документ за підсумками двох днів переговорів, зазначивши, що фінансовий форум не є відповідним місцем для обговорення геополітичних питань.

Це не перший випадок, коли G20 не узгодила спільне комюніке, хоча минулого року на зустрічі в Індії міністри змогли досягнути консенсусу й погодили підсумкову заяву.

За словами заступника міністра фінансів Японії, який очолював японську делегацію, Масато Канди, багато країн під час зустрічі засудили вторгнення Росії та терористичну атаку ХАМАС на Ізраїль і висловили занепокоєння щодо тривожної гуманітарної кризи в Газі».

«Враховуючи серйозний негативний вплив російського вторгнення в Україну на світову економіку, Японія вважає, що це питання мало бути розглянуто керівниками фінансів країн G20», – заявив Канда на пресконференції після завершення зустрічі.

Джерело.

Владислав

    Comments are closed.