RADIO7

#добреналаштоване

Зустріч Богдана Андріїва із Пітером Бобером (Корвалліс, США)

Зустріч Богдана Андріїва із Пітером Бобером (Корвалліс, США)

Міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з Почесним громадянином Ужгорода, головою ради Асоціації міст-побратимів «Корвалліс-Ужгород», громадським діячем Пітером Бобером (США, Орегон). У зустрічі також взяли участь начальниця управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міськради Вікторія Тарахонич, її заступниця Вікторія Білас.
Пан Бобер, який уже майже три десятки років приїжджає в Україну з різними ініціативами, зокрема освітнього напряму, завітав у міськраду, аби висловити підтримку у важкий час війни, розповісти про ініціативи Корвалліса, мешканці та влада якого, зазначає, дуже співпереживають Україні, переймаються долею людей.
Міський голова Богдан Андріїв зазначив, що Сполучені Штати Америки надають надзвичайно велику допомогу Україні, подякував жителям міста-побратима за розуміння, підтримку в боротьбі з російським агресором.
Богдан Євстафійович додав, що й країни Європи теж дуже підтримують Україну, надають прихисток українцям, які втікають від війни з регіонів, де ведуться бойові дії. Зазначив, що Ужгород отримав і продовжує отримувати гуманітарну та іншу допомогу від міст-побратимів.
Пітер Бобер розповів про Корвалліс – лише за перші 4 дні війни там зібрали 100 тис. дол. для допомоги Україні. На сьогодні вже зібрано близько 400 тис. доларів, і на цьому небайдужі не будуть зупинятися. Зокрема, підтримка у перші дні війни спрямовувалася на закупівлю речей, необхідних для облаштування побуту внутрішньо переміщених осіб, які переїхали у західні області України та в Ужгород зокрема.
Пан Бобер додав, що планує створення неурядової організації, яка б займалася допомогою дітям, батьки котрих вирішать залишитися в Ужгороді. Мешканці Корвалліса виявили бажання закупити ранці з необхідним приладдям для таких дітей, які прийдуть навчатися в місцеві школи (навчальні заклади саме збирають інформацію про своїх потенційних учнів із числа ВПО). До того ж, як сказав Пітер Бобер, купуватимуть ці речі в Україні, аби підтримати місцеву економіку. Думають також про те, як допомогти із ментальною адаптацією дітей до нових реалій.
Міський голова Богдан Андріїв розповів, що багато переселенців, які приїхали в Ужгород, виїхали за межі країни, у комунальних закладах міста наразі залишаються жити близько 4 тис. людей. Їм у міру можливості допомагають, зокрема одягом та їжею.
Пітер Бобер показав відеозвернення, яке записав мер Корвалліса Біфф Трабер – він висловив підтримку, запевнив у подальшій допомозі Україні, додав, що українські захисники є прикладом відваги для всього світу, а також прикладом боротьби за демократичні цінності. Крім того, пан Бобер передав картини, створені студентами вишів Корвалліса, додав, що молодь також надзвичайно переймається війною в Україні і бажає якнайшвидшого миру.
Богдан Євстафійович подякував Пітеру Боберу за візит, усім мешканцям і керівництву Корвалліса за допомогу і небайдужість, зазначив, що важливо, аби увага світу до України не припинялася, бо тільки разом можна здобути перемогу в цій війні.

Leave a Reply