RADIO7

#добреналаштоване

Зробити щеплення дітям від поліомієліту закликають ужгородських батьків

Зробити щеплення дітям від поліомієліту закликають ужгородських батьків

Першого лютого, в Україні розпочалася загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей від поліомієліту.
Поліомієліт — високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Ліків проти поліо не існує. Єдиним захистом є вакцинація.
Як інформує управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення Ужгородської міськради, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей від поліомієліту вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років.
В Ужгородському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги триває кампанія з імунізації проти поліомієліту дітей віком до 6 років, сімейні лікарі проводять роз’яснювальну роботу. Управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення розіслало інформацію про кампанію з імунізації від поліомієліту приватним медичним центрам та фізичним особам-підприємцям.
Згідно із календарем щеплення в Ужгороді вакциновано 3364 дитини – 70,5% від тих, що мали бути привиті. До прикладу, за вчора, 1 лютого, вакциновано 16 маленьких ужгородців. Профілактичні щеплення дітям у сімейних амбулаторіях можна зробити щодня із 9:00 до 13:00.
Усі діти, які пропустили щеплення від цього захворювання, повинні його надолужити, наголошують медики. Наприклад, якщо дитина має 2, 4, 6 або 18 місяців і ще не отримала щеплення від поліомієліту, потрібно звернутися до сімейного лікаря і пройти щеплення у одній із сімейних амбулаторій міста. Додатково сімейні медичні сестри повідомляють такі сім’ї про необхідність проведення щеплення.
В Ужгороді є у достатній кількості моновакцина ОПВ (оральна поліовакцина), ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина), комбінована «Пентаксим», «Тетраксим».
Закликаємо батьків пам’ятати про Календар профілактичних щеплень і задля збереження здоров’я малюків не пропускати жодне з них!

Leave a Reply