RADIO7

#добреналаштоване

Зонд NASA Solar Orbiter вперше записав відео гігантського викиду плазми з поверхні Сонця

Зонд NASA Solar Orbiter вперше записав відео гігантського викиду плазми з поверхні Сонця

Сонячний зонд NASA/ESA Solar Orbiter вловив один з фонтанів магнітно-зарядженої плазми з корони найближчої до нас зірки. Це один з перших ласих шматочків даних, отриманих з космічного апарату після довгого року подорожі від Землі до Сонця, де вчені очікують, що він допоможе відповісти на давні питання про вплив сонячної активності на нашу планету.

Хоча зміна поверхні Сонця – цілком рядове явище, викиди з корони світила можуть викликати електромагнітні обурення на Землі. Захищений космічний зонд NASA Solar Orbiter вперше зробив запис відео подібних масштабних явищ в сонячній атмосфері.

NASA/ESA Solar Orbiter

Зонд Solar Orbiter спільно розроблений NASA і Європейським космічним агентством (ESA) для вивчення подібних природних катаклізмів, здатних одноразово викинути мільярди тонн плазми і електрично заряджених часток до Землі і в інших напрямках. Подібні «вибухи», звані корональними викидами маси, трапляються регулярно.

Наприкінці зими 2020 року зонд був запущений у напрямку до Сонця, а 10 лютого поточного року він опинився на відстані близько 77 млн км від Сонця, пройшовши половину дистанції між Землею і світилом. Облітаючи Сонце апарат зробив відеозапис викидів.

Використовувалися спеціальні інструменти для захоплення зображення такої інтенсивності. Якщо перший знімав власне Сонце, то інші записували найпотужніший викид енергії через його корону. Пізніше вчені об’єднали отриману інформацію в один ролик.

Розуміння магнітного поля Сонця і сонячного вітру є ключовим фактором, оскільки вони вносять свій внесок в космічну погоду. Магнітне поле Сонця настільки велике, що простягається за межі Плутона, забезпечуючи шлях сонячному вітру, який рухається через Сонячну систему.

NASA/ESA Solar Orbiter

Місія Solar Orbiter буде працювати в тандемі з космічним зондом NASA Parker, який наразі здійснює семирічний політ навколо Сонця і щойно завершив своє четверте зближення із зіркою. Він був запущений в серпні 2018 року і в кінцевому підсумку наблизиться на відстань майже 7 млн ​​км від Сонця. Ближче ще ніколи не підлітав жоден космічний апарат.

Джерело.

Leave a Reply