RADIO7

#добреналаштоване

ЗМІЯ ВКУСИЛА ОДНОРІЧНУ ДИТИНУ НА ПОДВІР’Ї

ЗМІЯ ВКУСИЛА ОДНОРІЧНУ ДИТИНУ НА ПОДВІР’Ї

📢Вчора о 11.48 на лінію 📲📞🚑 «103» поступило повідомлення: в с.Жденієво Мукачівського району, 🐍 змія вкусила 👧однорічну дитину. Дівчинка гралася на ковдрі у дворі, перед самим будинком. Аж раптом мама почула голосний плач. Коли через мить підбігла до малечі, то побачила на стегні два характерні отвори з краплинками крові. Одразу ж зателефонувала на «103»… 🚑🏪На пункті постійного базування в с. Жденієво чергувала бригада №1502 у складі фельдшера 👩‍⚕️ Наталії ГАВРАН та водія Івана ГАВРИША.
Дитині одразу була надана медична допомога згідно оновлених Протоколів ЕМД та у стабільному стані транспортовано до 🏥 обласної дитячої лікарні в м.Мукачево. Окрім невеликого набряку в місці укусу, інших ознак які б загрожували життю дитини не було. Зважаючи на вік дитини, медики прийняли рішення покласти малечу в 🏥🛌реанімаційне відділення під цілодобовий нагляд. Як повідомив в.о. медичного директора Обласної дитячої лікарні Антон КІЗМАН,👇👇👇

у дитини стан стабільний, прояви укуса мінімальні і загрози життю немає.

«103» НАГАДУЄ
У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну допомогу. Проте пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті.
🔴❗️ Якщо транспортування до лікарні потребує певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому.
🔸Зберігайте спокій та менше рухайтеся.
🔸 Пийте багато води.
🔸 На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
🔸 Зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси чи взуття.
🔸 За можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії.
🔸 При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
🔸 За можливості прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.
🔸 Не намагайтесь обробляти рану додатково.
🔸Не потрібно висмоктувати отруту: таким чином вірогідність зараження підвищується, до того ж небезпеці піддається й людина, в якої отрута опинилась у роті.
🔸Не накладайте джгут на травму.
🔸Не припікайте рану.
🔸Не вживайте алкоголь.
‼️☝️ НАЙГОЛОВНІША ДОПОМОГА ДЛЯ ПОСТРАЖДАЛОГО — МЕДИЧНА, тому якнайшвидше слід доправити постраждалого в лікарню.
🔴📢 Пам’ятайте, в найтяжчих випадках наслідки укусу змії 🐍 проявляються через 15-30 хвилин: запаморочення, нудота, блювата, діарея, підвищене потовиділення, тахікардія, втрата свідомості, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів. Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк із множинними дрібними крововиливами — геморагіями.
Укус змії має може мати серйозні наслідки у людей похилого віку, осіб зі зниженим імунітетом та у дітей.

Leave a Reply