Зеленський проаналізує “мовний закон” після інавгурації

Майбутній президент України Володимир Зеленський прокоментував ухвалення так званого “мовного закону” і пообіцяв проаналізувати його після інавгурації. Про це він повідомив у своєму Facebook.

Зеленський зазначив, що в Україні слід приймати такі закони і такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки.

“Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їх скорочення”, – підкреслив Зеленський.

Він також додав, що законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що “зробило його заручником політичної риторики”.

“Закон було прийнято без попереднього досить широкого обговорення з громадськістю. До проекту було внесено понад 2000 поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. Сьогодні важко спрогнозувати наслідки прийняття цього закону – остаточний його текст, з урахуванням всіх поправок, поки недоступний. Після мого вступу на посаду президента буде зроблено ретельний аналіз цього закону, щоб переконатися, що в ньому дотримано всі конституційні права і інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу буду реагувати відповідно до конституційних повноважень президента України та в інтересах громадян”, – зазначив Зеленський.

https://www.rbc.ua/ukr

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *