RADIO7

#добреналаштоване

Збалансований бюджет області – дієвий інструмент у вирішенні проблемних питань Закарпаття

Збалансований бюджет області – дієвий інструмент у вирішенні проблемних питань Закарпаття

Ефективне використання бюджетних коштів, розгляд проектів програм економічного і соціального розвитку області, звітів про їх виконання, збалансований обласний бюджет – пріоритетні питання постійної комісії з питань бюджету Закарпатської облради, яку очолює Василь Кошеля.

У звіті голови облради Михайла Рівіса про роботу профільних постійних комісій зазначено, що у 2018 році «бюджетна» комісія разом із підрозділами ОДА працювала над формуванням ефективної фінансової бази області та місцевих бюджетів краю. Торічний бюджет становив понад 7 млрд грн.

Депутати облради, які входять у цю комісію, уважно вивчали можливість пошуку додаткових доходів до обласного бюджету, здійснювали контроль з надходжень та видатків  спеціального цільового фонду, здійснювали перерозподіл коштів. Адже добре збалансований бюджет забезпечує необхідними фінансовими ресурсами усі галузі та сфери та є дієвим інструментом у вирішенні проблемних питань життєдіяльності краю впродовж року. Також за звітний період комісія ухвалювала низку важливих змін до обласного бюджету для першочергових напрямків фінансування освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення, реалізації інфраструктурних проектів, ремонту доріг тощо.

Разом із галузевими підрозділами ОДА комісія ретельно вивчала прийняття цільових програм та можливість їх фінансування, зокрема тих, які перебувають у них на контролі. Серед таких – Обласна цільова програма «Власний дім» на 2016 – 2020 роки. Головні завдання програми – поліпшення житлових умов сільського населення області, в тому числі учасників АТО та їх сімей, активізація індивідуального житлового будівництва на селі через надання пільгових довгострокових кредитів по напрямках кредитування.

Також комісія контролювала Програму підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на  2016 – 2019 роки.  На постійному контролі депутатів перебували питання щодо Порядку обговорення і внесення на розгляд облради обласних (бюджетних) цільових програм, моніторингу та звітності щодо їх виконання.

Крім цього, члени комісії ініціювали низку звернень, які підтримані депутатським корпусом та направлені Закарпатською облрадою до центральних органів влади. Зокрема, щодо передбачення у державному бюджеті коштів на співфінансування протитуберкульозної лікарні в с.Нижня Апша.

Також постійна комісія з питань бюджету впродовж року уважно вивчала аналітичні матеріали щодо фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, надавалися пропозиції з удосконалення роботи з управління майном спільної власності, розглядалися питання із встановлення орендних комунальних підприємств ставок за користування майном комунальної власності області.

Задля оперативного вирішення найбільш актуальних проблем життєдіяльності області у роботі постійної комісії активну участь брали голова обласної ради Михайло Рівіс, його перший заступник – Йосип Борто та заступник – Петро Грицик, очільники інших постійних депутатських комісій, керівники структурних підрозділів ОДА,  інших установ та організацій.

Окрім цього, у міжсесійний період комісія працювала над питанням залучення додаткових джерел наповнення обласного бюджету, в тому числі за рахунок коштів міжнародних проектів і грантів.

Прес-служба Закарпатської облради

Leave a Reply