RADIO7

#добреналаштоване

Завтра журналісти оглянуть оновлену Горянську ротонду

Завтра журналісти оглянуть оновлену Горянську ротонду

Завтра, 21 червня, о 15:00 журналісти зможуть побачити на власні очі стан пам’ятки, поспілкуватися із представниками релігійної громади, відомим мистецтвознавцем  Михайлом Приймичем та  представником обласного управління культури, який курує історичні пам’ятки на Закарпатті, Томашем Сопком. У зустрічі також візьме участь єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Мілан.

Горянська ротонда – це найдавніша кам’яна церковна будівля області Х-ХІ століття. Наразі попередні відновлювальні роботи проводилися на основі дозволу Міністерства культури України і були спрямовані на відведення дощової води від фундаменту церкви. Цьому передували археологічні розкопки біля споруди, які виконувала археологічна експедиція УжНУ, починаючи з 2007 р.

Цьогоріч на Горянській ротонді буде підведено новий вапняний тиньк, що сприятиме збереженню монументального живопису завдяки зміні рівня вологості у стінах храму. Також, у 2018 р. заплановано проведення міжнародної наукової конференції за участі вітчизняних науковців із Києва, Львова, Ужгорода та фахівців з Угорщини, Словаччини і Польщі, після чого буде розроблено реставраційне завдання та проектно-кошторисну документацію на продовження ремонтно-реставраційних робіт у Горянській ротонді.

Джерело:http://uzhgorod.net.ua/news/126807

Leave a Reply