RADIO7

#добреналаштоване

ЗАВДЯКИ ВИНАХОДУ УЖГОРОДСЬКОГО ВЧЕНОГО МОЖНА ОРГАНІЗУВАТИ ЖИТТЯ НАВІТЬ НА МАРСІ  

ЗАВДЯКИ ВИНАХОДУ УЖГОРОДСЬКОГО ВЧЕНОГО МОЖНА ОРГАНІЗУВАТИ ЖИТТЯ НАВІТЬ НА МАРСІ  

У середу, 20 лютого, о 12.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться засідання, головною темою якого стане відкриття ужгородського професора Василя Гомоная, що дозволяє з відходів виробляти органіку (продукти). Наукове відкриття ужгородський науковець здійснив спільно із французькими колегами. Винахід опубліковано в американському виданні.

Детальніше про роботу та досягнення розповість сам науковець Василь Гомонай, професор УжНУ, к.хім.н та Катерина Секереш, доцент кафедри фізичної та колоїдної хімії УжНУ, к. х. н.

Процес окислення метану на фосфатних каталізаторах науковець досліджував ще у 60-70 роках та розробляв модель на тодішній техніці. Професор повернувся до розробки вже разом із французами. Вони спільно по-новому обрахували всі дані і зробили наукове відкриття, яке дозволяє робити з відходів продукти для подальшого використання, оминаючи дуже багато стадій. З вуглекислого газу можна отримувати органіку. По друге, ужгородський професор досліди, як можна вуглекислий газ перетворювати на їжу. Таке ноу-хау може стати у нагоді навіть при подорожах на Марс, коли бракує їжі, кажуть науковці. До слова, за підручниками Василя Гомоная з фізики та хімії вчаться студенти багатьох вишів країни.

Leave a Reply