RADIO7

#добреналаштоване

Закон про протидію домашньому насильству сьогодні набув чинності

Закон про протидію домашньому насильству сьогодні набув чинності

Закон “Про запобігання та протидію домашньому насильству” сьогодні, 11 січня, набув чинності. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на норми закону.

Зокрема, даний закон Верховна рада прийняла на початку грудня 2017 року. Норма документа про обтяжуючі обставини вже набула чинності з 11 січня 2018 року.

Однак переважна більшість норм закону набула чинності з 11 січня 2019 року – через рік після публікації у виданні “Голос України”.

Норми закону

Покарання за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Також передбачається і обмеження свободи на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

При цьому будуть діяти заборони дзвінків, листування з потерпілою особою, наближення на певну відстань.

Відзначимо, що в разі виявлення фактів домашнього насильства відповідні органи (правоохоронні, управління соцзахисту населення, центри сім’ї і молоді, служби у справах дітей) повинні пропонувати потерпілим звертатися у спеціалізовані центри.

Підкреслимо, законом піддаються істотній редакції статті, які передбачають відповідальність за злочини проти статевої свободи та недоторканості. Так, одне з нововведень закону – зменшення мінімального строку кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх.

Зокрема, попередня редакція ст. 152 Кримінального кодексу встановлювала покарання у вигляді позбавлення волі від 10 до 15 років, а за новим законом санкція буде від 8 до 15 років.

Відповідальність за примус до шлюбу

Встановлюється кримінальна відповідальність за примус до шлюбу. Тепер примус до вступу у шлюб; до продовження примусово укладеного шлюбу; до вступу у співмешкання без укладення шлюбу; до продовження такого співмешкання; примус до переїзду в іншу країну з однією з вищезазначених цілей караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням або позбавленням волі на строк до 3 років.

Нагадаємо, 7 грудня 2017 року Верховна рада схвалила законопроект №5294 “Про запобігання та протидію домашньому насильству”. Закон підтримали 237 народних депутатів.

РБК-Україна після прийняття закону повідомляло, що в Україні будуть створені служби, призначені виключно для людей, які постраждали від домашнього насильства.

Додамо, в першому читанні закон був прийнятий у листопаді 2016 року.

Джерело: https://www.rbc.ua/ukr

Leave a Reply