RADIO7

#добреналаштоване

Закарпаття офіційно матиме ще одного чеського партнера – Мораво-Сілезький край

Закарпаття офіційно матиме ще одного чеського партнера – Мораво-Сілезький край

У вівторок, 21 серпня, голова Закарпатської облради Михайло Рівіс провів ознайомчу зустріч з делегацією Мораво-Сілезького краю Чеської Республіки. Під час двосторонніх перемовин чеську сторону представляли: голова Крайового Уряду Мораво-Сілезького краю Томаш Котиза, перший заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю Лукаш Цурило, заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю Їржі Навратіл.

З української сторони участь взяли: депутати Закарпатської облради -Василь Федурцьо та Василь Дем’янчук, який є головою Тячівської райдержадміністрації; в. о. директора департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Віктор Мацола; заступник керуючого справами виконавчого апарату облради Євгенія Кибза, начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату облради Василь Маковський та інші.

Насамперед очільник облради Михайло Рівіс подякував чеським гостям за приїзд та зацікавленість до нашого краю.

– Радий вас вітати на Закарпатській землі, у цьому домі, який звели чехи за часів Чехословацької Республіки. У нас з вами спільна історія, яка залишила глибокий слід у культурі, духовності, менталітеті, – підкреслив Михайло Михайлович. Далі він  окреслив головні аспекти співпраці Закарпаття із чотирма чеськими краями, наголосивши на їх індивідуальному підході:

– Найдавніша і найрезультативніша співпраця у нас із Височиною, яка активно відбудовує соціальні об’єкти у гірських районах Закарпаття через свій фонд у рамках фінансування 50% на 50% (кошти чеського краю та обласного бюджету Закарпаття). Аналогічні ділові взаємини з Пардубицьким краєм, з яким ми втілюємо та реалізовуємо спільні інвестиційні проекти соціального характеру. Устецький край направив свою співпрацю у розвиток бізнесу, культурних зв’язків. Так, нещодавно за підтримки посла Чехії в Україні ми відкрили Чеський дім в Ужгороді, який займатиметься проведенням різних фестивалів та бізнес-форумів. Краловоградецький край співпрацює у напрямку розвитку туризму, надає посильну допомогу нашій рятувальній службі, налагоджує тісні зв’язки з освітніми закладами, організовує відпочинок дітей, – детально розповів Михайло Рівіс, зауваживши: – Є такий мудрий вислів: «Не май 100 рублів, а май 100 друзів», який став гаслом облради: розширювати міжнародні зв’язки та мати надійних партнерів.

Далі гостям з Чехії представили рекламний ролик про принади та можливості Закарпаття.

Зі свого боку Лукаш Цурило подякував за теплий прийом керівництва області та розповів про довготривалу співпрацю з двома західними регіонами України – Івано-Франківщиною та Закарпаттям.

– Ось уже 15 років наш фонд надає фінансову допомогу населеному пункту Колочава, де розташовані колоритні музеї в етнографічному стилі та збережена чеська культура. Нині це місце є однією із привабливіших родзинок Закарпаття для туристів, тож чимало чеських фірм включили відвідання цього села у свої тури. Також діють підписані угоди між містами-побратимами Мораво-Сілезького та Закарпатського країв, – розповів перший заступник гетьмана Мораво-Сілезького краю, додавши: – Тож, з огляду на це маємо на меті розширити наші взаємні зв’язки, уклавши угоду з облрадою про партнерські взаємовідносини для проведення в подальшому різних культурних фестивалів, обміну досвідом у таких сферах, як освіта, медицина та бізнес.

Чеський гість також розповів про майбутні плани, а саме – проведення наступного року фестивалю пива і музики на території Закарпаття, заручившись підтримкою керівництва області. А також поглибити співпрацю між чеськими та закарпатськими освітніми закладами, в т.ч. університетами.

Коли чехи оголосили про свій намір підписати меморандум про співпрацю, голова облради Михайло Рівіс озвучив приблизну дату свого робочого візиту в Чехію та можливість укласти офіційно угоду з Мораво-Сілезькоким краєм. Так, у березні 2019 року закарпатська делегація відвідає Височину, тож по дорозі є можливість заїхати в м.Острава.

– Можу вас запевнити, що депутатський корпус Закарпатської облради радо приймає нових чеських партнерів, тож маємо повну підтримку з їх боку в підписанні партнерських угод. До слова, буде символічно, що у рамках відзначення 100-річчя створення Чехословаччини, відбудеться підписання нової угоди між Закарпаттям та Мораво-Сілезькоким краєм, – резюмував Михайло Рівіс.

Насамкінець конструктивного діалогу очільник облради запросив чеських гостей у вересні відвідати в Ужгороді міжнародний ярмарок Тур’євроцентр-Закарпаття-2018, де різні туроператори представлятимуть рекламну продукцію з можливостями туристичних об’єктів  України, Угорщини, Словаччини, Чехії та Румунії. Ну і наостанок традиційно було зроблено фото на пам’ять.

Leave a Reply