RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатці-пільговики отримуватимуть до 600 гривень компенсації за проїзд в громадському транспорті – на місяць

Закарпатці-пільговики отримуватимуть до 600 гривень компенсації за проїзд в громадському транспорті – на місяць

Кабмін постановою №197 затвердив “Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах”. Відповідно до документа, розмір компенсації повинен щорічно визначатися обладміністраціями.

Обласні державні адміністрації мали затвердити розміри щомісячних виплат пільговикам до 1 червня 2018 року. А органи місцевого самоврядування – міські, районні та селищні ради – повинні вирішити: давати гроші людям на проїзд на руки чи залишити все як є зараз.
Кожен регіон має визначити середню вартість поїздки саме в цій області і, вже виходячи з рівної кількості поїздок, затвердити мінімальну гарантовану суму виплати за формулою: середня вартість проїзду в місцевому транспорті * соціальна норма поїздок. Люди матимуть змогу використовувати кошти на свій розсуд: хтось може витратити їх на декілька десятків поїздок, а комусь буде вигідніше три рази скористатися таксі.
Постановою Уряду визначено соціальний мінімум, який обов’язково має бути монетизований – це 30 поїздок на місяць на різні види транспорту. Однак, орган місцевого самоврядування має право, враховуючи специфіку того чи іншого населеного пункту, збільшити кількість поїздок і відповідно надати пільговику для цього кошти.

Як повідомлялося раніше, наприкінці квітня на Закарпатті вже було прийнято розпорядження про затвердження суми компенсації. Причому документ зареєстровали в управлінні юстиції. Крім того, в Закарпатській ОДА не обмежилися формулюваннями Кабінету міністрів, а чітко прописали всі суми з надбавками.

Після введення монетизації транспортних пільг в Ужгороді та області мінімальна сума виплат становитиме 120 грн. Для тих, хто має пільги на проїзд у міжміському транспорті, виплати становитимуть 144 грн на місяць. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю отримуватимуть 240 грн, а якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 480 грн.

 

Втім, наприкінці травня, розпорядженням голови Закарпатської обласної державної адміністрації суми компенсацій збільшили. Відповідний документ ” Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27 квітня 2018 року № 258 ” 4 червня було зареєстровано в  в управлінні юстиції області за № 21/1278.

 

Згідно внесених змін, після введення монетизації транспортних пільг в Ужгороді та області мінімальна сума виплат становитиме 150,00 гривень.

Для тих, хто має пільги на проїзд у міжміському транспорті, виплати становитимуть 180,00 гривень на місяць. Люди з інвалідністю I групи і діти з інвалідністю отримуватимуть 300,00 гривень, а якщо вони навчаються або проходять реабілітацію – 600,00 гривень.

Leave a Reply