RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатці отримують газ належної якості — висновок незалежної лабораторії

Закарпатці отримують газ належної якості — висновок незалежної лабораторії

Якої якості газ використовують у побуті закарпатці — перевірили представники незалежної лабораторії з Івано-Франківська. Відбір газу провели на газорозподільчих пунктах у с.Сімер   Перечинської  ОТГ, містах Берегово та Міжгір’я. У підсумку експерти надали висновок, що усі відбрані проби не тільки відповідають встановленим нормам, а й трохи перевищують їх.

Провести аналіз якості газу попросили представники Закарпатської обласної ради у відповідь на скарги окремих осіб щодо якості газу.

«Ми дали звернення до облгазу, щоб вони забезпечили проведення аналізу параметрів газу, який постачається населенню. Було запропоновано багато місць для проб, з них ми обрали три», — зазначив депутат облради та представник комісії, що займається вивченням тарифів на комунальні послуги, Петро Добромільський.

Основний показник якості природного газу — теплота згоряння, тобто так звана калорійність. Чим вища калорійність, тим менший обсяг газу необхідно витратити аби скип’ятити, наприклад, літр води на газовій плиті чи підвищити на градус температуру у вашій оселі.

«За інформацією Закарпатського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів, весь газ, який потрапляє на територію Закарпатської області і споживається споживачами, відповідає ГОСТу. Однак, оскільки був запит від обласної влади, ми погодилися провести дослідження, аби перевірити, чи відповідає ця інформація дійсності», — зазначив голова правління АТ «Закарпатгаз» Віталій Шатило.

Калорійність природного газу, за даними державного стандарту України, повинна бути не меншою 7600 ккал/м3. Аби з’ясувати якість газу, що потрапляє в домівки закарпатців, залучили фахівців незалежного державного підприємства «Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

«Ми отримали результати і бачимо, що калорійність палива, яка надходить в домівки мешканців Закарпатської області, повністю відповідає вимогам, тобто держстандарту. Більше того, при гранично допустимому нижньому значенні 7600 ккал/м3, ми маємо 8177 ккал/м3 у Міжгір’ї, 8191 ккал/м3 — у с.Сімер та 8190 ккал/м3 у Берегові. Тож, можемо сказати зі впевненістю: закарпатці отримують якісний газ. А тим, хто стверджує, що газовики розбавляють газ повітрям, порадив би повторити шкільний курс фізики…», — підтвердив головний метролог АТ «Закарпатгаз» Тарас Бойчин і надав протоколи.

АТ «Закарпатгаз» щомісяця оприлюднює чисельні значення фізико-хімічних показників природного газу. Інформація є у відкритому доступі на сайті https://zk.104.ua/ у розділі «Якість газу».

Leave a Reply