RADIO7

#добреналаштоване

Закарпатці мають можливість за неформальним навчанням отримати кваліфікацію “Кухар”

Закарпатці мають можливість за неформальним навчанням отримати кваліфікацію “Кухар”

Протягом життя багато громадян працює на підприємствах, набуваючи при цьому професійних знань та певних навичок. У разі, коли претендент на працевлаштування або особа, яка вже працює не має документу про відповідну освіту, але має професійні навички, виникає потреба у підтвердженні своїх професійних знань. Вирішити таке питання дозволяє процедура підтвердження результатів неформального професійного навчання.

Неформальне професійне навчання – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентованих місцем, строком та формою навчання.

Всі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали при цьому документального підтвердження, мають змогу засвідчити свою компетенцію та отримати документ державного зразка. Направлення на підтвердження кваліфікаціїлюдина може отримати у будь-якому центрі державної служби зайнятості.

До прикладу, у Великоберезнянську районну філію на початку червня звернулася Марія Проценко, яка працюючи кухарем, не мала документального підтвердження своєї кваліфікації. 11 червня 2019 року вона отримала направлення на підтвердження неформального навчання до Рівненського ЦПТО. Маючи величезне бажання вдосконалити свої навички у професії кухаря, пані Марія успішно склала іспити та отримала свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації.

Наразі підтвердження результатів неформального навчання здійснюється лише за професією «Кухар».

Суб’єктами підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за професією «Кухар» 3-6 розрядів є: Державний навчальний заклад «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»; «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»; Вище професійне училище № 33 м. Києва.

Уже протягом січня-травня 2019 року 30 осіб отримали свідоцтва про присвоєння кваліфікації за професією «Кухар». Загалом, за направленням державної служби зайнятості із серпня 2016 року підтвердили кваліфікацію 189 осіб у цілому в Україні.

Закарпатський обласний центр зайнятості

 

 

Leave a Reply