Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування відвідав консул Угорщини з Берегова

Закарпатський Центр розвитку місцевого самоврядування на початку тижня відвідав консул Угорщини в місті Берегово доктор Іштван Дєбнар.

Пан консул лише восени минулого року був призначений на посаду і наразі вивчає ситуацію на Закарпатті та в Україні. Цікавить його і хід реформ, які реалізуються в державі, зокрема, їх вплив на життя угорської національної меншини.

 

Насамперед угорського дипломата цікавило, чи не зазнають угорці Закарпаття яких-небудь утисків в зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою України.

 

Участь у зустрічі з консулом взяли директор Закарпатського ЦРМС Іван Дем’янчук, колектив та радники Центру, а також Михайло Мороз, координатор проекту у Західному регіональному хабі Програми «U-LEAD з Європою».

 

Михайло Мороз ознайомив пана консула з Програмою «U-LEAD з Європою», описав її місію, цілі та завдання, які Програма виконує в Україні.

 

Директор та радники розповіли дипломату про суть реформи Децентралізації та пояснили, чому створення ОТГ не може порушити права нацменшин. Навпаки – лише підсилить.

 

Іван Дем’янчук, зокрема, розказав, що нині представники угорської нацменшини компактно проживають в двох ОТГ – Тячівській (близько 20% населення) та Баранинській (близько 15% населення). Ні в одній, ні в другій громадах угорці жодного разу не скаржилися на прояви утисків. На жаль, в області поки що не створена жодна ОТГ з переважаючою кількістю закарпатських угорців, хоча зі створенням ОТГ вони отримають більшу самостійність у прийнятті рішень, адже на них більше не матимуть прямого впливу керівники районних та обласної адміністрацій.

 

Тому боятися другого етапу реформи, який передбачає укрупнення районів, не потрібно, оскільки повноваження районної влади будуть зведені до мінімуму.

 

Консул Іштван Дєбнар зауважив, що хоч він і не спеціаліст з місцевого самоврядування, аби фахово оцінити реформу децентралізації, однак вважає, що вона дійсно покращить ситуацію. Він запропонував допомогу консульства в організації зустрічей з угорською громадою області, проведенні спільних заходів та популяризації децентралізації серед угорської національної меншини, інформує Закарпатський ЦРМС.

https://goloskarpat.info/society/5c8a205462b3a/?utm_content=0312

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *